Офіційна позиція ФК «Динамо» щодо виплат компенсацій за механізмом солідарності ФІФА у зв’язку з трансфером Ярмоленка

Динамо Київ 5 Червня, 12:33 778
Офіційна позиція ФК «Динамо» щодо виплат компенсацій за механізмом солідарності ФІФА у зв’язку з трансфером Ярмоленка
​Як відомо, ТОВ «ФК «Динамо» Київ» та ФК «Боруссія» (Дортмунд) при підписанні контракту про трансфер футболіста Андрія Ярмоленка дійшли до взаємної згоди про те, що зобов’язання по виплаті компенсації за механізмом солідарності ФІФА у зв’язку з трансфером, здійснюватимуться ФК «Динамо», а відповідні кошти будуть частиною загальної суми трансферної компенсації.

У зв’язку з цим фактом нами був витребуваний у Федерації футболу України паспорт футболіста, на основі якого повинен проводитись розрахунок виплат на користь клубів, які здійснювали підготовку футболіста.

Протягом трьох наступних місяців ФФУ надіслала на адресу ФК «Динамо» три різних по своїй суті паспорти футболіста А. Ярмоленка, в які вносились постійні правки, змінювались дати та додавались нові клуби – претенденти на отримання платежів (копії цих документів розміщені нижче).

В підсумку, в останньому варіанті паспорту футболіста від 21 листопада 2017 року, який був наданий Федерацією футболу України, міститься інформації про чотири школи, окрім ФК «Динамо» (Київ), які виховували Ярмоленка: «Десна» (Чернігів), «Відрадний» (Київ), «Локомотив» (Київ) та ФК «Юність» (Чернігів). Точніше три різних чернігівських «Юності»…

До речі, основна та найбільша частина грошових коштів з платежів солідарності (822’600 Євро) належала ФК «Динамо» (Київ).

Так, відповідно до паспорту футболіста від 21 листопада 2017 року, який був наданий Федерацією футболу України, на платежі солідарності могли розраховувати наступні клуби:

СДЮШОР «Юність» (Чернігів);
«Юність» (Чернігів);
«Десна-Юність» (Чернігів);
«Локомотив» (Київ)
«Відрадний» (Київ);
ФК «Відрадний» (Київ);
Десна (Чернігів);
«Динамо» (Київ).

Після звернення до клубу керівника ГО «Чернігівський обласний футбольний клуб «Юність», 20 грудня 2017 року був підписаний договір між ТОВ «Футбольний клуб «Динамо» Київ» та ГО «Чернігівський обласний футбольний клуб «Юність», відповідно до якого даний клуб запевнив, що Андрій Ярмоленко виступав за його команди у відповідні періоди реєстрації, а значить має право на отримання платежів солідарності. Розмір платежу склав 150 тисяч Євро, які були виплачені в повному обсязі на рахунки ГО «Чернігівський обласний футбольний клуб «Юність». До речі, як стало відомо, саме ці рахунки й надавались Директором СДЮШОР «Юність» В. Курбаковим в його листі на адресу ФК «Боруссія» (Дортмунд).

При цьому, ГО «Чернігівський обласний футбольний клуб «Юність» повністю взяла на себе відповідальність за врегулювання питань у випадку будь-яких претензій від третіх осіб, що закріплено в договорі.

Як стало відомо згодом, з причин неодноразового внесення Федерацією футболу України змін до паспорту футболіста, в документі один і той самий чернігівський клуб фігурував під різними назвами – СДЮШОР «Юність» (Чернігів), «Юність» (Чернігів) та «Десна-Юність» (Чернігів) (копії цих документів надаються в додатках).

За таких обставин, в результаті відсутності конкретних юридичних осіб у паспорті футболіста, який надавався Федерацією футболу України, ФК «Динамо» по суті став заручником неузгоджених дій двох юридичних осіб, які після зміни директора СДЮШОР конфліктують.

21 березня 2018 року, на підставі заяви нового директора СДЮШОР Г. Прокоповича, Головним управлінням Нацполіції в Чернігівській області було відкрито кримінальне провадження відносно посадових осіб Громадської організації «Чернігівський обласний футбольний клуб «Юність» за підозрою в шахрайстві. При цьому ФК «Динамо» (Київ), фактично ставши потерпілою стороною, повністю співпрацює зі слідством та надає всі необхідні документи та інформацію.

Варто відзначити, що виходячи зі змісту паспорту з трьома «Юностями», який надійшов від ФФУ на адресу ФК «Динамо» (Київ), СДЮШОР «Юність» (Чернігів), яку на даний момент очолює нинішній працівник ФФУ Г. Прокопович, належить близько 3,6 % від всього фонду солідарних виплат – близько 45 тисяч Євро.

Окрім того, 25 травня 2018 року до ТОВ «Футбольний клуб «Динамо» Київ» надійшов лист Спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з футболу «Юність» №75 від 23 травня 2018 року за підписом Г. Прокоповича, якій містить інформацію, що повністю суперечить паспорту футболіста Андрія Ярмоленка, 23 жовтня 1989 року народження, який був виданий Федерацією футболу України 21 листопада 2017 року.

Із доданих до вищезгаданого листа матеріалів, випливає, що футбольних клубів «Десна-Юність» (Чернігів) та «Юність» (Чернігів) не існувало, а натомість підготовку футболіста Андрія Ярмоленка у Чернігові здійснювали тільки клуби СДЮШОР «Юність» (Чернігів) та «Десна» (Чернігів).
За таких умов, як тільки ФФУ нарешті надасть ФК «Динамо» кінцевий примірник паспорту гравця із зазначенням повного переліку юридичних осіб, що здійснювали підготовку футболіста Андрія Ярмоленка та претендують на отримання виплат за механізмом солідарності, ФК «Динамо» Київ в повному обсязі виконає свої фінансові зобов’язання.

В той же час, у випадку відмови Федерації футболу України вносити відповідні зміни до паспорту футболіста, у СДЮШОР «Юність» не буде підстав для отримання платежів солідарності за періоди підготовки, віднесені до клубів «Десна-Юність» (Чернігів) та «Юність» (Чернігів), оскільки саме Паспорт футболіста є визначальним для визначення отримувача таких коштів.

Сподіваємось, що Федерація футболу України зробить належні висновки з даної ситуації та в подальшому проявлятиме більш відповідальне ставлення до процесу заповнення та видачі паспортів футболістів.

Паспорти футболіста Андрія Ярмоленко, які видавались Федерацією футболу України:

1. Паспорт футболіста від 29 серпня 2017 р.;

2. Паспорт футболіста від 24 жовтня 2017 р.;

3. Паспорт футболіста від 21 листопада 2017 р.