Герой футбольного дня. Жуніор Мораєс

Динамо Київ 7 Червня, 14:29 887
Герой футбольного дня. Жуніор Мораєс
Чи забере «Шахтар» екс-форварда «Динамо»?

Жуніор Мораєс – не ідеальний нападник, однак зацікавленість в його персоні з боку «Шахтаря» зрозуміти можна. Відпустивши Феррейру, «гірники» залишилися з Кайоде, Бланко Лещуком і Фоміним (без врахування молодих вихованців), на котрих Паулу Фонсека повністю покладатися не може. Останніх двоє банально не тягнуть рівень «Шахтаря», а Кайоде, якщо залишиться і на наступний сезон, то потребуватиме часу на адаптацію.

Перевага Мораєса – саме в досвіді. В Україні бразилець грає вже шість років, якщо не брати до уваги піврічну оренду до китайського «Тянцьзинь Цюаньцзянь». Впродовж цього періоду він не став супер-бомбардиром, але зарекомендував себе працьовитим, старанним і самовідданим нападником.

Жуниор Мораес (Динамо)

«Динамо» було не проти продовжити співпрацю з Жуніором, однак бразилець не бачив подальших перспектив у Києві. Мораєс має варіант продовження кар'єри у софійському ЦСКА, - в клубі, в якому він провів вельми продуктивний час в 2011-2012-му роках, - але спершу веде перемовини з «Шахтарем». Статус вільного агента дозволяє Жуніору просити для себе вельми вигідні фінансові умови, хоча «гірники» і не бажають платити високу зарплатню футболістові, на якого не можна розраховувати в довгостроковій перспективі і якого не вдасться вигідно перепродати.

Мораєс – трохи інший тип форварда, аніж Феррейра. Для Факундо нормою було 25-30 разів за матч торкнутися м'яча, але відзначитись при цьому голом-другим. Мораєс також залежний від партнерів, але він легко опускається в глибину, нав'язує боротьбу і створює перший ешелон пресингу. Присутність Мораєса дозволить Паулу Фонсеці варіювати тактикою, використовуючи то бразильця, то класичного центрфорварда Кайоде. В той же час, «Шахтар» чудово розуміє, що відмова Мораєса не стане для клубу великою проблемою. Тому перемовини і затягнулися – ніхто не бажає йти на поступки.

Жуниор Моарес (Динамо)

Занадто багато часу не має жодна зі сторін, тож вирішення цього питання, - чи в один, чи в інший бік, - не за горами.

Ігор Семйон