Приватбанк програв справу в суді щодо стягнення боргу перед УЄФА з 1+1 Продакшн

Футбол України 9 Червня, 10:09 804
Приватбанк програв справу в суді щодо стягнення боргу перед УЄФА з 1+1 Продакшн
Верховний суд України відмовив Приватбанку в задоволенні позову про стягнення боргу перед УЄФА з компанії «1+1 Продакшн» в розмірі більше 1,5 млн євро.

Відповідне рішення суд ухвалив 30 травня, інформує FinClub.

У 2015 році Приватбанк надав дві гарантії кіпрської компанії TV Media Planet Limited по фінансових зобов'язаннях на 1,6 млн євро перед УЄФА. Зобов'язання виникли в результаті отримання телевізійних прав на трансляцію матчів футбольних єврокубків каналами медіахолдингу «1+1». За умовами договорів, гарантії діяли до 20 грудня 2016 року.

Компанія «1+1 Продакшн» надала в заставу Приватбанку майно (обладнання). 19 грудня 2016 року після введення тимчасової адміністрації, Приватбанк отримав від УЄФА дві вимоги по платежах за гарантіями на 1,03 млн євро і 571,8 тис. євро.

У свою чергу банк зажадав від TV Media Planet Limited поповнити рахунок на зазначену суму. Оскільки компанія рахунок так і не поповнила, Приватбанк зажадав у судовому порядку стягнути з неї заборгованість на 1,6 млн євро.

Рішенням Господарського суду Києва від 5 жовтня 2017 року, залишеного в силі Київським апеляційним судом 17 січня 2018 року, Приватбанку було відмовлено у стягненні. Суд першої інстанції констатував, що банк не надав доказів того, що зробив платежі на користь УЄФА, в результаті чого у банку могло виникнути право вимоги до «1+1 Продакшн».

Крім того, суд звернув увагу, що, відповідно до підписаних договорів, гарантія втрачає силу не пізніше ніж 20 грудня 2016 року. Оскільки в цей час в банку працювала тимчасова адміністрація, то, за висновком суду, навіть у разі отримання коштів від TV Media Planet Limited Приватбанк в силу законодавчих обмежень не повинен був робити платіж на користь УЄФА.

Верховний Суд залишив в силі рішення попередніх інстанцій, відмовивши Приватбанку.