В запас чи в основу? Порівняльна статистика Че Че із Буяльським і Шепелєвим

Динамо Київ 9 Червня, 16:58 2495
В запас чи в основу? Порівняльна статистика Че Че із Буяльським і Шепелєвим
Відомий блогер Михайло Смоловой у своєму профілі на Facebook порівняв ігрові якості новачка «Динамо» Че Че із Віталієм Буяльським та Володимиром Шепелєвим.

«Ну, що? Погнали вивчати ЧЕ ЧЕ?

Є всі передумови вважати, що займе ЧЕ ЧЕ позицію одного з двох ЦП. І швидше за все це буде не замість ГАРМАША, а замість БУЯЛЬСЬКОГО.

Тому пропоную вашій увазі порівняння стат Віталія та Даніло. Для тих, хто регулярно дивиться матчі «Динамо» буде відносно наочно зрозуміло, що до чого. Віталій футболіст не новий, його рамки і функції більш відомі.

Стати ЧЕ ЧЕ взяті за еквівалентом сезону в Європі (в Бразилії грають за схемою весна-осінь). З червня 2017 по травень 2018. Взяті лише статті матчів на позиції ЦП.

Ті поєдинки, де він грав на флангах оборони - вилучені, щоб не точили вибірку, більш характерними для флангових захисників моментами: забіги з м'ячем, дриблінг, навіси та інше. У Віталія - сезон УПЛ 2017-2018.

Пункт перший. Атака

ЧЕ ЧЕ помітно більше рухається з м'ячем і робить більше обведень. Правда, якість дриблінгу трохи поступається Віталію на 2%, що не суттєво.

ЧЕ ЧЕ віддає в два рази більше передач під удар, тобто після його передач партнери били по воротах частіше, ніж після передач Віталія.

У карний майданчик бразилець з м'ячем заходить досить рідко.

Ударами теж не захоплюється. На полі у нього трохи інші завдання.


Пункт другий. Оборона

ЧЕ ЧЕ робить на один відбір/підбір за матч більше. На 0,5 відбору/підбору більше на половині поля суперника.

В оборонних єдиноборствах трохи успішніший Віталія.

У перехопленнях менш успішний, ніж БУЯЛЬСЬКИЙ.

Частіше втрачає м'яч, але частіше з м'ячем і зустрічається.

Виносів менше, стало бути дуже низько і не сідає, на відміну від того ж ГАРМАША. Денис в три рази частіше виносить м'яч з власного карного майданчика.


Пункт третій. Передачі

Тут практично повна перевага Че Че. Стало бути під завдання рухати м'ячем підходить і на рівні УПЛ — точно повинен справлятися успішніше.

Якщо БУЯЛЬСЬКОГО часто критикують за те, що він розчиняється на полі, то з Че Че такої проблеми бути не повинно. Він, як мінімум, робить на 6 передач більше від партнерів і отримує трохи більше 4 в середньому за матч.

Але менша кількість передач в штрафну і їх менша точність насторожують. Насторожує і мінімум дотиків в штрафній. Його функції зводилися до здійснення переходу з оборони в атаку, а вже в її завершенні він активним не був.

Тільки 12,5% передач від усієї кількості Віталій віддавав вперед. ЧЕ ЧЕ трохи не дотягнув до 20%.

Наприклад, у ФРЕДА - 29%, що вже вражає.

Як резюме: однозначно ЧЕ ЧЕ має все, щоб показувати те, заради чого його беруть. Навички для того, щоб рухати м'яч у нього є. Якщо він буде грати навіть на посередньому рівні - цього вистачить, щоб все одно видавати показники вище будь-якого з наших ЦП, якого поставлять поруч з ГАРМАШЕМ. Якщо команда Краснікова добре вивчила його психологічний портрет, то, можливо, він буде ще рости і додавати. Амбіції відіграють визначальну роль: «Шахтар» показав, що з УПЛ можна потрапити в збірну. Без ЛЧ буде нереально. Тому, будемо сподіватися, що філонити з перших тренувань хлопець не стане.

Ймовірність, що він стане володарем «Золотого М'яча» дорівнює нулю. Але його рівень цілком відповідає рівню завдань і цілей, що стоять перед клубом».


І стати ШЕПЕЛЄВА здалися поруч з ЧЕ ЧЕ...

На цей раз вже не скажеш, що у нас таких в дублі 100 осіб. Повинен бути достатньо кваліфікованим футболістом.