Хто такий новачок «Динамо» Че Че, і на чию позицію він зазіхатиме. Версія «Футбол 24»

Динамо Київ 10 Червня, 19:54 2208
Хто такий новачок «Динамо» Че Че, і на чию позицію він зазіхатиме. Версія «Футбол 24»
«Динамо» підписало суперечливого персонажа, який може стати як мінімум новим Рінконом, але не менш імовірно, що це буде хтось на зразок Майкла, який заблисне коротким спалахом і зникне.

Че Че підписав з Динамо 5-річний контракт. Колишній спортивний директор Металіста Євген Красніков зробив свій перший хід у Динамо. Зазвичай бразильці були дуже суперечливими персонажами в київському клубі (часто більше на мінус, ніж на плюс), але з приходом людини, яка відкрила Україні Тайсона і Марлоса, є надії на якісніші зміни.

Скільки коштував Че Че і хто його кумир

Динамо заплатило за 25-річного півзахисника 4,8 мільйона євро, і в нинішні часи це відверта заявка на основу. Тим паче, що і президент віце-чемпіонів України Ігор Суркіс заявляв, що новачків братимуть з прицілом на стартовий склад. Даніло Невес, як його ще місцями називають, рівняється на Тьягу Алькантару. Тому й вибрав собі 6-й номер у складі динамівців.

Хо такий Че Че, Динамо, трансфери, новачки Динамо

Що кажуть бразильські ЗМІ

«Невидимий гравець». Так його іноді характеризувала преса на батьківщині. Мовляв, про нього нема що сказати поганого, але й доброго говорять малувато. Виконавець, інтерв'ю в якого візьме хіба що репортер, який пізно прокинувся, а всі інші гравці на цей момент вже покинули поле.

Але чому ж так сталось? Адже він був одним з героїв чемпіонського Палмейраса-2016 під керівництвом Куки. Безсумнівний гравець основи, показники якого за системою гол плюс пас не надто вражали: 1 гол і 3 асисти у 7 матчах бразильської Серії А. Залишався одним з небагатьох гравців, яких не розкупили зі складу чемпіона Бразилії.

Його характеризують як дуже сучасного гравця, який вміло маскує себе під виконавця старого зразка. Навіть від його прізвиська віє старовиною. Нинішніх бразильських зірок так не називають. Це такий собі високоякісний арт-хаусний варіант футболіста, за яким приємно дивитись, але насамперед тим, хто бачить гру в ширшому розрізі, ніж виграли-молодці, програли-ганьба. Якщо ви цінитель чогось особливого, то наш герой вам підійде якнайкраще.

Позиція на полі

Че Че може зіграти правого захисника, але переважно займає позицію всередині поля. Часто більш зорієнтований на захист, але може бути й таким собі центральним напів вінгером, адже йому не бракує таланту до атаки.

В Україні вже почали гадати, місце якого з центральних хавбеків отримає Даніло. Шапаренко, Гармаш, Буяльський – головні кандидати. У бразильця над ними перевага в якості пасу та спрямованості на атаку. Даніло здатний вести гру, не відходячи аж надто в глибину і не перетягуючи на себе ковдру в атаці. Водночас з оборонними діями можуть виникати проблеми. Невес видається все ж більш творчим гравцем, ніж робочою конячкою.


Що з цього всього буде

Такий собі скромний командний хлопець (і це також вплинуло на відносно дешеву вартість трансферу як для світового ринку), який цілком може дещо підкоригувати стиль Динамо у бік ведення гри і динамічного тримання м'яча. Плюс як універсал здатен закрити позиції на фланзі від прапорця до прапорця. Че Че не затоЧЕний під прості дії, хоча в разі чого зможе і спростити гру.

Його функціонал різноманітний з високою точністю правильних рішень і короткими і довгими пасами з обох ніг. Він безшумно рухається серединою поля, немов шпигун, і може непомітно підкрадатись у просідаючі зони суперника та створювати простір для атак.

Величезний позитив у тому, що Динамо бере досить зрілого хлопця, який пройшов шлях від низин до вершин бразильського футболу. Мінуси все ті ж, що і раніше: спокуси великого столичного життя, туга гравця за батьківщиною, сумніви у вмінні тренерів розкрити весь його потенціал, самотність (бразильців має бути не багато і не мало). У будь-якому разі за ним буде цікаво подивитись. Вмощуйтесь зручніше і приємного перегляду.

Тарас Котів