Тренер «Динамо» U-11: «У фіналі програли справедливо, але все одно прикро»

Динамо Київ 10 Червня, 22:46 878
Тренер «Динамо» U-11: «У фіналі програли справедливо, але все одно прикро»
Наставник «Динамо» U-11 Володимир Анікеєв прокоментував виступ своїх підопічних на «Murapol Cup» і підсумкове друге місце.

- Другий ігровий день також видався важким. Хоча сьогодні було менше ігор, але їх напруження було сильнішим. Ми відпочили, акліматизувалися і сьогодні виглядали краще, ніж учора, бадьоріше. Плюс ігри на виліт не залишали шансів на осічку, тому концентрація залишалася високою.

У першому матчі ми повністю переграли польський «Відзев» - вони не запропонували нічого такого, з чим би ми не впоралися. Тому чвертьфінал закономірно залишився за нами.

З приводу півфіналу з «Боруссією» скажу, що, очевидно вони не очікували від нас такої прудкості, напору і пресингу з перших хвилин, і були до цього не готові. Поки вони приходили до тями, ми забезпечили перевагу у два м'ячі. Команда у них хороша, цікава, але у нас була позамежна жага грати у фіналі.

У фіналі нам трохи не вистачило нашого нападника Попова, який отримав пошкодження. Хоча, відверто кажучи, з «Андерлехтом» важко. У них дуже індивідуально сильні хлопці, плюс, очевидно, вони вже грали в такому форматі, оскільки кожен дуже добре знає свій маневр: там звільняють зони, там вбігають, у них це доведено до автоматизму. Плюс, ми намагалися донести нашим хлопцям, що з цією командою потрібно грати тільки щільно в прийом, коли обороняємося, але, на жаль, не встигали за ними. А, маючи можливість прийняти м'яч, вони дуже легко обігравали один в один. Також не вийшла контргра. Бачачи, що у нас не виходили скидки на нападників, слід було перебудовуватися, але, на жаль, ми ще не вміємо це робити так швидко. Звичайно, бажано, щоб в одному матчі у нас було три-чотири варіанти ведення гри. Плюс не всі гравці витримали в плані фізики.

- Яку користь ви отримали від «Murapol Cup»?

- Хотілося б, щоб в чемпіонаті Києва було побільше таких команд або у нас - більше подібних турнірів. На жаль, змагань такого рівня у нас всього одне на рік, безумовно, цього мало. А у першості міста, дійсно, таких команд немає і близько. Рівень турніру дуже високий. Сьогодні ще подивився «Порту» - вони також хорошого рівня, але, раз не потрапили в перший фінал, значить, були колективи сильніше. До слабших команд відносять «Еспаньол», але там хлопчики дуже добре працюють з м'ячем, володіють відмінною технікою. Як я вже сказав, рівень команд на «Murapol Cup» високий, всі хочуть грати в футбол, добре поводяться з м'ячем.

Якщо порівнювати нашу команду з іншими, мені здалося, що ми програємо в легкості володіння м'ячем. Не в самій техніці - все-таки, наші хлопці теж багато чого вміють, але, якщо щось складається невдало або не виходить, чи тисне ім'я суперника, має місце психологічний фактор, ми затискаємося і не можемо показати те, що вміємо. Ті ж гравці «Андерлехта» легко поводяться з м'ячем, немов у цирку, та й з психологією у них все в порядку.

- Отримана інформація стане в нагоді вам в майбутньому?

- Ми і так знаємо, що питання в технічній підготовці. І з «фізикою», і зі швидкісними даними у нас завжди був порядок, а ось питання техніки стоїть гостро. Разом з тим, упор ми робимо саме на це, але, очевидно, мало. Я розумію, що ми програли фінал справедливо, що суперник був сильніший, але все одно прикро, адже залишалося зробити останній крок, тож осад залишився. Ми зробили все, що могли, але, якщо говорити відверто, напевно за рівнем ми не кращі переможця.

- Організатори визнали найкращим гравцем в нашій команді Дмитра Богданова, а кого ще зі своїх підопічних ви могли б похвалити, і ким залишилися незадоволені?

- Уже не перший турнір на хорошому рівні проводить наш воротар Володимир Осадчий, який не раз отримував призи найкращому голкіперу. Цього разу він також зіграв дуже добре. У нас була група футболістів, яка діяла на своєму рівні, але, на жаль, було і кілька футболістів, які виглядали нижче своїх можливостей, тому вони грали менше. Можливо, перегоріли або виявилися не зовсім готові до такого опору з боку суперників. Хоча до Кракова приїхали наші найсильніші футболісти. Хтось може потерпіти і на тлі втоми долати труднощі, показуючи все краще, на що зда

- Второй игровой день также получился тяжелым. Хотя сегодня было меньше игр, но их накал был сильнее. Мы отдохнули, акклиматизировались и сегодня выглядели лучше, чем вчера, бодрее. Плюс игры на вылет не оставляли шансов на осечку, поэтому концентрация оставалась высокой.

В первом матче мы полностью переиграли польский «Видзев» - они не предложили ничего такого, с чем бы мы не справились. Поэтому четвертьфинал закономерно остался за нами.

По поводу полуфинала с «Боруссией» скажу, что, очевидно они не ожидали от нас такой прыти, напора и прессинга с первых минут, и были к этому не готовы. Пока они приходили в себя, мы обеспечили задел в два мяча. Команда у них хорошая, интересная, но у нас была запредельная жажда играть в финале.

В финале нам немного не хватило нашего нападающего Попова, который получил повреждение. Хотя, откровенно говоря, с «Андерлехтом» тяжело. У них очень индивидуально сильные мальчишки, плюс, очевидно, они играли в таком формате, поскольку каждый очень хорошо знает свой маневр: там освобождают, там вбегают, у них это доведено до автоматизма. Плюс, мы пытались донести нашим ребятам, что с этой командой нужно играть только плотно в прием, когда обороняемся, но, к сожалению, не успевали за ними. А, имея возможность принять мяч, они очень легко обыгрывали один в один. Также не получилась контригра. Видя, что у нас не получались сбросы на нападающих, следовало перестраиваться, но, к сожалению, мы еще не умеем это делать так быстро. Конечно, желательно, чтобы в одном матче у нас было три-четыре варианта ведения игры. Плюс не все игроки выдержали в плане физики.

- Какую пользу вы получили от «Murapol Cup»?

- Хотелось бы, чтобы в чемпионате Киева было побольше таких команд или у нас – больше подобных турниров. К сожалению, соревнований такого уровня у нас всего одно в году, безусловно, этого мало. А на городе, действительно, таких команд нет и близко. Уровень турнира очень высокий. Сегодня еще посмотрел «Порту» - они также хорошего уровня, но, раз не попали в первый финал, значит, были коллективы посильнее. К командам послабее относят «Эспаньол», но там мальчики очень хорошо работают с мячом, владеют отличной техникой. Как я уже сказал, уровень команд на «Murapol Cup» высокий, все хотят играть в футбол, хорошо обращаются с мячом.

Если сравнивать нашу команду с другими, мне показалось, что мы проигрываем в легкости владения мячом. Не в самой технике – все-таки, наши ребята тоже многое умеют, но, если что-то складывается неудачно или не получается, или давит имя соперника, имеет место психологический фактор, мы зажимаемся и не можем показать то, что умеем. Те же игроки «Андерлехта» легко обращаются с мячом, словно в цирке, да и с психологией у них все в порядке.

- Полученная информация пригодится вам в будущем?

- Мы и так знаем, что вопрос в технической подготовке. И с «физикой», и со скоростными данными у нас всегда был порядок, а вот вопрос техники стоит остро. Вместе с тем, упор мы делаем именно на это, но, очевидно, не достаточно. Я понимаю, что мы проиграли финал по делу, что соперник был сильнее, но все равно обидно, ведь оставалось сделать последний шаг, так что осадок остался. Мы сделали все, что могли, но, если говорить откровенно, наверное по уровню мы не лучше победителя.

- Организаторы признали лучшим игроком в нашей команде Дмитрия Богданова, а кого еще из своих подопечных вы могли бы похвалить, и кем остались недовольны?

- Уже не первый турнир на хорошем уровне проводит наш вратарь Владимир Осадчий, который не раз получал призы лучшему вратарю. В этот раз он также сыграл очень хорошо. У нас была группа футболистов, которая действовала на своем уровне, но, к сожалению, было и несколько футболистов, которые выглядели ниже своих возможностей, поэтому они играли меньше. Возможно, перегорели или оказались не совсем готовы к такому сопротивлению со стороны соперников. Хотя в Краков приехали наши сильнейшие футболисты. Кто-то может потерпеть и на фоне усталости преодолевать трудности, показывая все лучшее, на что способен, а кто-то пока не готов.