Голи, яких не було. Топ-3 скандальних матчів в історії чемпіонатів світу

Світовий футбол 11 Червня, 14:59 1135
Голи, яких не було. Топ-3 скандальних матчів в історії чемпіонатів світу | 19-27
Згадуємо найскандальніші поєдинки, якими запам'яталися попередні розіграші Кубка світу.

Практично жоден із великих міжнародних турнірів не обходиться без скандалів. Введення відеоповторів на ЧС-2018 має зробити гру більш «прозорою», так що вболівальники можуть сподіватися на зменшення кількості спірних епізодів. Поки ж пропонуємо вам згадати найскандальніші поєдинки попередніх чемпіонатів світу, які назавжди увійшли в історію футболу.

ЧС-1966. Фінал. Англія - ФРН - 4:2 (у дод. час)

На домашньому мундіалі родоначальники вперше в історії стали чемпіонами світу. У вирішальному матчі рахунок відкрив Гельмут Галлер, однак Джеффрі Херст і Мартін Пітерс перевернули хід зустрічі. Німцям вдалося врятуватися на останній хвилині основного часу - Вольфганг Вебер швидше за всіх зорієнтувався при розіграші штрафного. При цьому були підозри, що м'яч потрапив в руку одному з гравців Бундестіму.

На 11-й хвилині додаткового часу Херст забив один із найбільш спірних голів в історії. М'яч після удару англійця від поперечини опустився на лінію воріт. Головний арбітр Готфрід Дінст не розгледів епізод і звернувся за допомогою до лайнсмена Тофіка Бахрамова, який сказав, що гол був. Спори щодо того, перетнув ігровий снаряд лінію чи ні, ведуться і до цього дня. У підсумку на 120-й хвилині Херст оформив хет-трик і приніс остров'янам заповітний трофей.

ЧС-1986. 1/4 фіналу. Аргентина - Англія - 2:1

Знаменита «рука Бога» Дієго Марадони трапилася на 51-й хвилині, коли аргентинець в стрибку не за правилами відправив м'яч у сітку. Арбітр Алі бен Насер, незважаючи на доводи європейців, порахував, що потрібно зафіксувати взяття воріт. Через п'ять хвилин Марадона подвоїв рахунок, а під кінець зустрічі відзначився Гарі Лінекер.

В результаті аргентинці пройшли в півфінал, де здолали Бельгію, а у вирішальній сутичці взяли гору над збірною ФРН. Дон Дієго був визнаний найкращим гравцем турніру, а після завершенню кар'єри в автобіографії визнав, що його рука вкрала перемогу у англійців.

ЧС-2006. Італія - Франція - 1:1 (пен. 5:3)

Один із найзнаменитіших фіналів сучасності. На початку зустрічі Зінедін Зідан реалізував пенальті, але незабаром Марко Матерацці відповів своїм голом. В овертаймі ця парочка знову вийшла на авансцену. Італієць сказав «пару ласкавих» Зізу, за що отримав удар головою в груди. Француз миттєво був видалений, причому червону картку він отримав в своєму останньому матчі в кар'єрі.

Без свого лідера триколірні програли по пенальті, упустивши шанс взяти другий Кубок світу в історії. Що стосується Зідана, то він отримав штраф і дискваліфікацію, втім, як і Матерацці. Як ми добре знаємо, іменитому футболістові вдалося затьмарити той сумний епізод своїми новими звершеннями в перебуванні тренером.