Команда із Закарпаття виграла самопроголошений ЧС та ризикує отримати санкції

Футбол України 11 Червня, 20:09 1252
Команда із Закарпаття виграла самопроголошений ЧС та ризикує отримати санкції
​Збірна угорців Закарпаття стала переможцем самопроголошеного чемпіонату світу серед невизнаних територій. ФФУ та провідні українські політики вже відреагували на участь команди у змаганнях та обіцяють серйозні покарання.

Що сталося?

Збірна Карпатальї (Закарпаття угорською мовою – прим. «Футбол 24») стала переможцем «Кубка світу» серед невизнаних територій, який проводився під егідою організації ConIFA (Конфедерація незалежних футбольних асоціацій). У фіналі угорці, які виступали за команду, обіграли команду Північного Кіпру в серії післяматчевих пенальті (0:0, 3:2), повідомляє Sportarena.

У складі команди виступали переважно гравці нижчих угорських ліг, а також ветерани, які народилися на території українського Закарпаття. Гравці, які виступали на високому рівні в Україні, участі в турнірі не брали.

Що далі?

Факт участі команди в турнірі вже обурив як ФФУ, так і міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова. Зокрема, справа буде розглянута дисциплінарними органами ФФУ.

За підсумками такого розгляду проти цих футболістів будуть застосовані санкції, зокрема дискваліфікація, після якої гравці не зможуть заявлятися до участі ні в аматорських, ні у професіональних турнірах, які проходять на території України під егідою ФФУ, інформує офіційний сайт Організації.

Крім того, ФФУ закликала правоохоронні органи звернути увагу на участь гравців у таких змаганнях та вважає подібні дії сепаратизмом та посяганням на територіальну цілісність України.

Подібну позицію висловив і міністр молоді та спорту України Ігор Жданов. За його словами, сепаратизму не місце в українському спорті. Жданов закликав Службу безпеки України належним чином відреагувати на такий відвертий акт спортивного сепаратизму. «Необхідно допитати гравців команди, а також детально проаналізувати діяльність депутата-організатора «Карпатальї» на предмет зазіхання на територіальну цілісність України та зв'язки із терористичними й сепаратистськими угрупуваннями», – написав Жданов на своїй сторінці у Facebook.

Обурений даним фактом і міністр закордонних справ України Павло Клімкін. На думку очільника МЗС, правоохоронні органи мали б зустріти команду з «дружнім» прийомом на Батьківщині та запитати, звідки у них фінансування, чиєю підтримкою користуються гравці та й взагалі поставити ще багато запитань.

До слова, за неофіційною інформацією, організатором виступу команди на турнірі був депутат Берегівської районної ради Тіберій Феєш. У змаганнях брали участь команди Тибету, Абхазії, а у відбіркових матчах – навіть «ДНР» та «ЛНР».