Бернард в «Шахтарі»: 5 тисяч євро за хвилину гри – найбільш провальний трансфер донеччан?

Футбол України 12 Червня, 12:04 2027
Бернард в «Шахтарі»: 5 тисяч євро за хвилину гри – найбільш провальний трансфер донеччан?
Бразильський півзахисник «Бернард» покинув Шахтар після 5 років виступів за донецький клуб.

Трансфер бразильця став чи не найпровальнішим в історії донецького клубу, який славиться своїм вмінням проводити трансферну політику.

Днями генеральний директор Шахтаря Сергій Палкін розповів, що півзахисник «гірників» Бернард завершив свої виступи за донецький клуб. В Україні хавбек виступав з 2013 року, перейшовши з Атлетіко Мінейро за 25 млн євро. Ця сума і досі є рекордною для українських клубів.

Видання Tribuna підрахувало, у скільки ж обійшлися Шахтарю виступи Бернарда у помаранчево-чорній футболці. Цифри, які явно не на користь бразильця, свідчать про те, що виступи Бернарда в Україні невиправдано дорого вартували Шахтарю.

1. Трансфер Бернарда: що Шахтар віддав

Вартість трансферу:

Бернард обійшовся Шахтарю у 25 млн євро. Як вже зазначалось, це найдорожчий вхідний трансфер в історії українського футболу. Наскільки ця сума себе виправдала – судіть самі.

Зарплатня:

Бернард у Шахтарі отримував 4,5 млн євро за сезон. Таким чином за 5 років донецький клуб лише на зарплатню бразильця витратив 22,5 млн євро. Тепер зрозуміло, чому хавбек вимагав від інших клубів таку високу зарплатню.

В підсумку Шахтар виклав за гравця 47,5 млн євро (трансфер плюс зарплатня). А що ж натомість отримали «гірники» за ці 5 років від Бернарда?

2. Трансфер Бернарда: що Шахтар отримав

За час своєї кар'єри в Шахтарі Бернард відзначився 63-ма результативними діями – менше 13-ти за сезон. Таким чином кожна результативна дія хавбека обійшлася «гірникам» у неймовірні 750 тисяч євро.

Бразилець зіграв за Шахтар 157 матчів, провівши на полі 8 тисяч 852 хвилини. Відтак за кожну хвилину гри Бернарда у футболці Шахтаря клуб виклав близько 5 тисяч євро. Нагадаємо, середня зарплатня в Україні складає менше 300 євро за місяць.

Отже, можна зробити висновок, що практично ідеальний в українських реаліях менеджмент Шахтаря з трансфером Бернарда не вгадав. Команда Паулу Фонсеки в новому сезоні практично напевне не відчує відсутності бразильця, а от керівництво Шахтаря зекономить чимало коштів, які можна витратити більш корисним чином.