Олександр Алієв розповів, чому покинув «Хмельницький» та прокоментував своє майбутнє

Футбол України 12 Червня, 18:17 4204
Олександр Алієв розповів, чому покинув «Хмельницький» та прокоментував своє майбутнє
Колишній гравець «Динамо» та збірної України Олександр Алієв більше не тренерує ФК «Хмельницький», який очолив у березні цього року.

— Що сталося, чому залишили Хмельницький?

— Нічого не сталося, чемпіонат закінчився і жодної пропозиції далі не надійшло. Я не знаю, буде команда чи не буде. От і все.

— Тобто, з вами не захотіли продовжувати контракт?
— Перш, ніж я приїхав – мені було обіцяно одне, але з часом я побачив, що це все неправда, і як я розумію, це все було заради піару. Ну нічого – попіарив трохи клуб.

— Корисний досвід для вас?
— Мені подобається, багато моментів корисних для себе виділив. Все нове: гравець – це одне, а тренер – уже зовсім інше. Постійно думаєш про команду, про тренувальний процес, про ігри. Коли гравець – прийшов, потренувався і поїхав, а тут -–постійно в роботі.

— Не зникло бажання тренувати?
— Я не відмовляюся і для себе вирішив, що піду вчитися на тренерські курси, і я хочу працювати. Мені це дуже цікаво. Я дізнавався, що в листопаді буде новий набір. Хочу піти вчитися.

— Знову до Сабо (Й.Й. Сабо – один із викладачів на тренерських курсах – прим. ред.)?
— Чому знову? (Сміється) Тільки почну. Я не думаю, що Йожеф Йожефович буде мене валити. Може навіть десь і допоможе, якщо мені буде важкувато. Я на це сподіваюся.

— Які враження від аматорського чемпіонату?
— Це звичайно, не Прем'єр-ліга і навіть не Перша ліга. Багато силового футболу, там грають мужики, багато працюють. Але і хороші футболісти там теж є, які не заграли в професійному футболі. Можу сказати, що аматорський футбол - на рівні.

— Як у команді сприйняли ваше рішення?
— Багато розбіжностей було з керівництвом. Я спілкувався і з мером і з помічником мера. У них було намічено одне, але тільки лише на словах. Конкретики ніякої не було. Спочатку я в це повірив, думав, що буде рух вперед в майбутнє, але цього нічого не було.

А хлопці, яких ви тренували, як відреагували?
— Я не питав. Ми так спілкувалися, я їм пояснив ситуацію. Я недавно і сам був футболістом, і ніколи не кину своїх хлопців, не має значення в яких стосунках я з керівництвом, я завжди в першу чергу переживаю за хлопців. Це найголовніше. Хлопцям, нехай, і платили дрібниці, але їх все одно обманювали, крали у них гроші, і для мене це було неприйнятно. Спочатку я цьому не вірив, а потім вже реально з цим зіткнувся. Хлопці до мене підійшли і сказали. І я прекрасно розумів, яке у них бажання тренуватися і грати, коли їх обманюють. Мені говорили, що вони приходять на тренування і працюють там - заради мене. Мені було дуже приємно. І я сказав - зроблю все, що зможу. Чимось я допоміг, а в інших моментах - важкувато мені було.

Минулої суботи ви були на матчі Агробізнес-СК Дніпро-1. Команда з Волочиська рік тому грала у аматорах, а наступного сезону буде грати у Першій лізі…
— Молодці. У них гарне фінансування, та й команда непогана. Я прихильник того, що хлопці повинні грати в футбол і не думати про побут, заплатять або не заплатять. Я чув, що в цій команді все платиться вчасно, і всі умови для тренувального процесу у них є. У моїй команді ходили розмови тільки про гроші, коли заплатять...

Прекрасно їх розумію, але я не міг їм сказати, щоб вони про це не думали. Їм же теж потрібно щось їсти, одягатися, якось себе побалувати, навіть за цю дрібницю. Вони не могли собі й цього дозволити. І все перетворилося в цілковитий хаос. І вони думали про що завгодно, тільки не про футбол. І мені було дуже важко. А в Агробізнесу є все, щоб тренуватися і грати.

— Ви остаточно вирішили, що вже будете тренером, чи ще є бажання пограти?

Я ще не оголошував про завершення футбольної кар'єри. Якщо буде якась пропозиція, то можливо, я ще пограю. Але і при цьому, я вже хочу займатися тренерською кар'єрою.

— Знаю, що ви часто спілкуєтесь з Хацкевичем. Радитесь стосовно тренерських моментів?
— Я завжди з ним добре спілкувався. Ще з часів, коли був гравцем, дружили, і зараз продовжуємо. Постійно спілкуємося, я у нього щось питаю. Розповідаю про команду, про себе. Його поради завжди для мене корисні. Він все-таки і досвідченіший, і старший.

— Стартує Чемпіонат Світу, хто для вас фаворит?
— Для мене Німеччина, Бразилія, Аргентина, Франція. Але вболівати буду за Аргентину, я дуже хочу, щоб Лео Мессі виграв цей Кубок Світу, і щоб у нього вже були всі трофеї.