ЧС-2018: у МЗС закликали українців, які їдуть у Росію, скористатися системою добровільної реєстрації «Друг»

Світовий футбол 13 Червня, 21:15 696
 ЧС-2018: у МЗС закликали українців, які їдуть у Росію, скористатися системою добровільної реєстрації «Друг»
У МЗС України закликали уболівальників скористатися можливістю зареєструватися у нашій добровільної реєстрації українських громадян за кордоном «Друг».

Про це у програмі »Новий день» на »Прямому» заявив заступник директора департаменту - начальник управління консульської діяльності МЗС України Валерій Лобач.

«У разі, якщо все-таки хтось наважився туди поїхати, а такі, я переконаний, співвітчизники будуть, то я би закликав уболівальників скористатися такою можливістю зареєструватися у нашій системі добровільної реєстрації українських громадян за кордоном. Вона називається «Друг». її можна завантажити як мобільний додаток на будь-який смартфон з операційними системаи Android чи IOS. Це дебют Міністерства закордонних справ у світі мобільних додатків. І співвітчизники, які виїжджають і зареєструються у цій системі, вони зроблять лише декілька необхідних нотаток для МЗС, щоби ми чітко розуміли, де вони перебувають. Враховуючи те, що цей додаток дуже простий і інтуїтивний, там достатньо декілька кліків: 30 секунд, щоб завантажити, і 30 сек, щоб зареєструватися», - наголосив Лобач.

Напередодні, 12 червня, в ефірі «Прямого» в програмі «Ситуація» з Тарасом Березовцем блогер Олена Яхно заявила про те, що українці повинні усвідомити, що Російська Федерація є країною-агресором та поїздка українців на ЧС-2018 неприпустима. Окрім цього вона висловила сподівання, що в українців, які все ж таки поїдуть, виникли проблеми.

«Я би дуже хотіла, скажу таку крамольну річ, щоб у наших громадян, які їдуть на це «свято футболу» – були проблеми. Я цього щиро хочу. Повинні бути якісь моральні рамки та норми. Люди, у яких їх немає, які без політики по життю, для яких країна-агресор та війна десь далеко, все таки хочу, щоб вони відчули щось на своїй шкірі», - додала Яхно prm.ua