​У так званій «ДНР» розповіли, чому на «Донбас Арені» не можна проводити матчі

Футбол України 16 Червня, 11:54 3201
​У так званій «ДНР» розповіли, чому на «Донбас Арені» не можна проводити матчі
Всередині чаші стадіону донецького «Донбас Арена» поки що не можна проводити заходи, оскільки неясним є стан даху.

Про це розповів в. о. міністра молоді, спорту і туризму» при угрупованні «ДНР» Олександр Громаков.

«Стався страшний момент, коли в 2015 році на території Донецька вибухнула «Точка-У» і вибухова хвиля, зайшовши всередину стадіону, відірвала від свого заснування скляний дах, який накриває всі сидіння глядачів. Цей дах на кілька сантиметрів відірвався і піднявся в повітря, а потім під власною вагою сів на підставу», – заявив Громаков в інтерв'ю «міністерству інформації ДНР», яке опубліковано в ютубі.

За його словами, наскільки це велика проблема, знають лише фахівці, яких «ДНР» просить зробити експертизу. Громаков додав, що це допоможе зрозуміти, що необхідно робити для відтворення роботи стадіону, - відзначає novosti.dn.ua.

У ніч на 9 лютого 2015 року в Донецьку стався потужний вибух. Тоді в «ДНР» звинуватили українську армію в застосуванні ракети «Точка-У», яка нібито потрапила в завод хімічних виробів в Куйбишевському районі.

Українська сторона заперечує використання «Точки-У». У Генштабі Збройних сил України тоді висунули версію, що вибух міг статися через те, що боєприпаси, які бойовикам «ДНР» постачає Росія, неякісні.

У штабі АТО заявляли, що інформація про те, що вибух стався в результаті застосування артилерії ВСУ, не відповідає дійсності.

Офіційні матчі на «Донбас Арені» не проводяться з травня 2014 року. В кінці лютого 2017 року стадіон був захоплений «ДНР». До цього на арені діяв гуманітарний штаб з видачі допомоги від фонду власника ФК «Шахтар» Ріната Ахметова.