​Олег Федорчук: «Реброву не варто йти в помічники Шевченка»

Збірна України 16 Червня, 15:34 1207
​Олег Федорчук: «Реброву не варто йти в помічники Шевченка»
Олег Федорчук проаналізував роботу Андрія Шевченка на посаді наставника національної команди, а також розповів, чому Реброву не варто займати посаду Рауля Ріанчо, який пішов в «Спартак».

«Збірна України - перший тренерський досвід для Андрія Шевченка. З огляду на цю обставину, його роботу можна вважати не провальною. Очікував, що буде гірше. Найбільша проблема зараз - відсутність результату. А це головний показник у спорті.

Андрій Шевченко не може поєднати власні наміри і можливості. Як гравець він свого часу виступав за «Динамо», «Мілан», «Челсі». На час виступів українця, ці клуби домінували в своїх чемпіонатах, грали з позиції сили. А ось збірна України - не топ-команда. Має обмежений кадровий ресурс. На Євро-2016 одне з найсильніших поколінь українських гравців зайняло останнє місце. Не забили жодного м'яча, не отримали жодного очка.

Будувати складну, сучасну, красиву гру в збірній зараз не актуально. Потрібно виходити з наявних реалій. Бажання Шевченка і його штату поставити на перше місце гру - зіграло злий жарт.

Поки наша збірна не може ментально грати в такий футбол. У чемпіонаті гравці діють простіше, а в збірній у них вимагають грати по-іншому. Потрібно більше переймати досвід не успішних футбольних країн, а тих збірних, які близькі нам по стилю. Більше звертати увагу на колективний футбол, наші сильні сторони. На основі цього розвивати своє бачення футболу, власну філософію.

Помічник Андрія Шевченка Рауль Ріанчо залишив національну команду. Тепер буде працювати в московському «Спартаку». Він працьовитий і емоційний тренер. Думаю, що його союз з екс-тренером збірної Михайлом Фоменком був би майже ідеальним. Іспанець вміє завести гравців, приділяє багато уваги тактиці, а авторитет і дисципліна Михайла Івановича дозволяли б йому завжди залишатися тільки помічником. Такий жорсткості Шевченку вистачає. У будь-якій команді повинен бути тільки один головний тренер. Інакше виникає конфлікт інтересів. Головний тренер втрачає авторитет.

Зараз багато розмов, що Сергій Ребров може зайняти місце Рауля в збірній. Це буде неправильний крок. Реброву потрібно йти своїм шляхом, розвиватися як самостійному фахівцю, шукати відповідні можливості.

У наступному відборі збірна України повинна стати краще. Перш за все, тому, що починають з'являтися молоді гравці. Тільки навесні в складі «Динамо» про себе голосно заявили Шапаренко та Бурда. Є талановитий воротар Лунін. В «Шахтарі» з цим важче, але є передумови для збільшення кількості талановитих українських футболістів», - сказав Федорчук «Газеті по-українськи».