Скаутам на замітку: підсилення із низів

Футбол України 17 Червня, 14:55 1294
Скаутам на замітку: підсилення із низів
Відразу три команди залишили УПЛ. Зрозуміло, що провідні гравці колективів-невдах не захочуть виступати у Першій лізі, будуть розглядати альтернативні варіанти. Спробуємо придивитися уважніше до тих спортсменів, які можуть зацікавити більш серйозні українські чи навіть іноземні клуби.

«СТАЛЬ»

Герман Пеньков. Воротар без досвіду виступів в УПЛ провів сильний сезон. Складається враження, що Герман вже давно грає на такому рівні. Спокійний, впевнений в собі, здатний витримувати психологічний тиск. Доволі сильно грає ногами. Вважаю, що цей воротар міг би зацікавити «Олімпік», враховуючи перехід Махарадзе до «Зорі», або східноєвропейські клуби.

Гліб Грачов. Позиція центрального захисника дуже відповідальна. Окрім прямих навиків гри в обороні потрібно мати психологічну стійкість. Грачов проявив себе досить здорово, це перспективний захисник. Вже давно відкрита проблема центбека у «Зорі». Враховуючи травми Чижова, «Ворскла» також могла б розглянути варіант із Грачовим.

«ЗІРКА»

Павло Полегенько. Універсальний гравець, який може зіграти в центрі півзахисту та на правому фланзі оборони. Сильний фізично, гарно почуває себе у єдиноборствах, непоступливий, має поставлений удар. Адаптований гравець для української першості, якій міг би бути актуальним майже для всіх команд окрім лідерів.

Максим Прядун. Форвард із гарною швидкістю. В УПЛ не так багато нападаючих, які можуть та вміють брати відповідальність на себе, володіють гольовим чуттям. В Кропивницькому Прядун отримав певний досвід, тепер потрібно шукати можливості вдосконалення. Думаю, що Максим став би цікавим варіантом для «Олександрії», «Олімпіка».

Дмитро Білоног. В системі «Шахтаря» в першу чергу звертають увагу на швидкість та техніку. Ці чесноти якраз і властиві Білоногу. Цей гравець володіє серйозним атакуючим потенціалом, але ніяк не може його повноцінно реалізувати. Можливо, йому потрібен індивідуальний підхід. За потенціалом міг би грати за «Зорю», «Ворсклу». Точно не був би зайвим для «Олімпіка», «Олександрії», «Львова»…

Сергій Петров. Форвард націлений на завершення атак, флангових передач та навісів. Йому потрібна сильна середня лінія. В кінці чемпіонату забив декілька важливих голів. Думаю, цей форвард був би цікавим командам, які використовують довгі флангові передачі та будують атаки через флангові навісти. Приблизно за цими постулатами будує свою атаку «Ворскла». Сергій Петров міг би стати дублером для Юрія Коломойця.

«ЧОРНОМОРЕЦЬ»

Микола Мусолітін. Незважаючи на вік, Мусолітін вже другий сезон грає в УПЛ. Буде виступати у Фінляндії на Чемпіонаті Європи серед 19-річних. Технічний гравець, який підходить для комбінаційного футболу, але ще до кінця не сформований, йому потрібен клуб, який вміє працювати із молодими гравцями. Тут актуальним стала б «Зоря» із вмінням Юрія Вернидуба працювати із молодими гравцями.

Кирило Ковалець. Один із лідерів одеської команди, десь не справився із цією відповідальністю, але точно не гравець Першої ліги. Може діяти в опорній зоні, може грати ближче до атаки. Враховуючи завершення кар’єри Любеновічем та невизначеність із Андрієвським, міг би бути цікавим для «Зорі». Не став би зайвим для «Ворскли» у Лізі Європи.

Євген Смірнов. Універсальний футболіст, який може зіграти, як у опорній зоні, так і в центрі захисту. Гарно обирає позицію, доволі сильний у відборі, підключається до стандартів. Причина того, що «Чорноморець» так погано виступив - є травма Смірнова, яка вибила його із колії майже на всю першу частину чемпіонату. Смірнов має лідерські якості, доволі непоступливий, технічний гравець. На мою думку, міг би бути цікавим, як для наших представників в Лізі Європи так і для середняків.

Павло Оріховський. Сильний у пресингу, працьовитий гравець, може віддати хороший тонкий пас, володіє поставленим ударом. Вважаю, що Оріховський був одним із кращих гравців » Чорноморця» в другій частині сезону. Міг би стати хорошим підсиленням в середню лінію для «Ворскли» (Сачко любить працьовитих гравців).

Сергій Тищенко