Екс-арбітр ФІФА: «Система VAR суддям набридне та почнуть забувати, як про спрей»

Світовий футбол 18 Червня, 11:54 646
Екс-арбітр ФІФА: «Система VAR суддям набридне та почнуть забувати, як про спрей»
Лише за один день на ЧС-2018 за допомогою відеоповторів було забито два голи.

Система відеодопомоги рефері (VAR), яка вперше застосовується на мундіалі, тільки за чотири суботніх матчі «організувала» 2 голи і 2 пенальті.

«Будь-яке нововведення спочатку перенасичується, потім приїдається - це вже аксіома, - сказав «Сегодня» екс-арбітр ФІФА Олег Орєхов. - Пам'ятаєте, коли ввели спрей для маркування місця порушення і відстані, де повинна стояти стінка? Майже кожен суддя норовив бризнути при першій можливості. А зараз про ці балончики майже не згадують.

Ще приклад - правило 6 секунд (довше воротар не може тримати м'яч у своїй штрафній). Спочатку арбітри його строго дотримувалися, карали. А зараз? У грі з Німеччиною воротар Мексики тримав м'яч по 15 секунд, і нічого. Так і з VAR: хтось просто взяв до відома, а комусь обов'язково треба спробувати - ну, це натура людська.

Звичайно, введення нових технічних засобів, спрямованих на допомогу арбітру, - це добре. Найголовніше, щоб це не йшло на шкоду динаміці. Сумніваєшся - відразу зупини гру і переглянь епізод. Але коли момент відіграний, пішла атака в протилежну сторону, і тут: «Стоп! Давайте повернемося і подивимося». Це не дуже для перегляду. Вважаю, до допомоги VAR потрібно звертатися, поки не заграний епізод. Інакше це йде на шкоду динаміці футболу».