Динамо Київ 18 Червня, 15:19 3189
Не Мораєсом єдиним. Всі випадки переходів з «Динамо» в «Шахтар» за роки Незалежності | 19-27
Мораєс став лише третім гравцем з часів Незалежності, який перейшов з «Динамо» до «Шахтаря».

Протистояння між «Динамо» та «Шахтарем» давно вийшло на такий рівень принциповості, що навіть розмови про теоретичний перехід гравця з одного клубу в інший викликають у вболівальників хвилю негативних емоцій. Тим не менше, трапляються випадки, коли футболісти не настільки переймаються командним духом, щоб відмовитись від заманливої пропозиції.

Найсвіжіший приклад – Жуніор Мораєс. Бразильський форвард ще зовсім недавно стверджував, що він не перейде з «Динамо» до «Шахтаря», а сьогодні зранку донецький клуб оголосив про підписання з ним контракту.

Не Мораешем єдиним. Всі випадки переходів з Динамо в Шахтар за роки Незалежності - изображение 1

За 26 років Незалежності це лише третій випадок, коли відбувається прямий перехід з «Динамо» до «Шахтаря». Першим був Олег Матвєєв, який переїхав з Києва до Донецька в 1992-му році. За вісім років (з невеликою перервою на відрядження до Кременчука) він зіграв 142 матчі, в яких забив 61 гол.

Другим, хто змінив «Динамо» на «Шахтар», був Володимир Ковалюк. Розкритись в столиці йому завадили травми, та й конкуренція в 1998-му в команді Лобановського була височенна. Але й в «Шахтарі» у нинішнього тренера «Прикарпаття» особливо не вийшло.

І ось тепер Мораєс, на якого «Шахтар» задивлявся, коли той ще грав у «Металургу». В 2015-му бразилець обрав «Динамо», за три сезони лише в УПЛ зіграв за киян 54 матчі, в яких забив 22 голи. Також на його рахунку два голи в Лізі Чемпіонів та сім результативних ударів в Лізі Європи.

Цікаво, що з «Шахтаря» до «Динамо» напряму за цей період теж перейшли лише три гравці. В 1992-му – талановитий 18-річний Сергій Ребров, який в підсумку став легендою клубу, тоді ж воротар Андрій Ковтун, а в 2016-му – Олександр Гладкий. В останнього не склались відносини з вболівальникам, та й на футбольному полі він не виправдав авансів.

Також варто згадати гравців, в послужному списку яких були обидва гранди, але не один за одним. «Шахтар» особливо чутливий до вихованців київської воротарської школи. За 26 років він запрошував трьох голкіперів, які в різний період виступали за «Динамо». Спочатку був Рустам Худжамов, потім Олександр Рибка, зараз – Олексій Шевченко, який, щоправда, шлях у професійному футболі розпочинав в запорізькому «Металургу».

Після «Динамо» з перервою на інші клуби в «Шахтар» також переходили Володимир Єзерський та Олександр Кучер. Кучер, щоправда, був лише в академії біло-синіх, навіть за дубль не зіграв жодного матчу.

«Динамо» після «Шахтаря» запрошувало лише одного гравця – Еммануеля Окодуву. «Шахтар» забрав нігерійця, якого дуже хотіли динамівці, в «Арсеналу», в складі гірників він провів лише півроку, після чого перейшов в «Металург» з Донецька. В «Динамо» Окодува опинився вже в 2008-му році, перейшовши з бельгійського «Жерміналя», але трансфер в підсумку став провальним, адже за киян нігерієць не зіграв жодного матчу.