«Мораєс клявся, що це неправда». Ващук, Несенюк, Морозов та інші - про скандальний трансфер

Динамо Київ 18 Червня, 18:17 3885
«Мораєс клявся, що це неправда». Ващук, Несенюк, Морозов та інші - про скандальний трансфер
Tribuna зібрала думки експертів і футбольних людей.

Артем Франков, главред журнала «Футбол»

Как болельщик, к такому переходу я отношусь плохо. Соответствующие эпитеты прилагаются. С другой стороны, как человек, немного разбирающийся в процессе, могу сказать, что мы же прекрасно понимаем, что эти переходы никуда не деваются. Люди переходят из «Милана» в «Интер» и наоборот, так же, как и из «Барселоны» в «Реал» и из «Реала» в «Барселону». Это периодически случается, вопрос только в живости реакции на произошедшее.

Для меня есть несколько вопросов, которые помогли бы прояснить в том числе и мое отношение к произошедшему. Если Мораес действительно провел предварительные переговоры с «Шахтером» еще ранней весной, прошел медосмотр и так далее, тогда, когда его замечали в штабе «Шахтера» в отеле «Опера». Тогда с его стороны это нехорошо. И даже подловато.

«Шахтер» имеет право вести переговоры с футболистом за полгода до конца контракта. Тут ни в коем случае к донецкому клубу придираться нельзя ни в каком законном поле. Вряд ли «Шахтеру» можно предъявлять претензии, тут вопрос, скорее, в морали футболиста. Каково ему будет в третьем туре выйти в оранжевой футболке на поле НСК «Олимпийский» против болельщиков «Динамо», как его встретят, зависит от его силы духа.

В конце концов, он не киевский, играл в донецком «Металлурге», у него есть определенный опыт. Это все воспринимается намного проще, все же это не киевский воспитанник, который ушел в «Шахтер».

Владислав Ващук, экс-футболист «Динамо»

Для меня это не стало неожиданностью – уже полгода говорили об этом переходе. «Шахтер» ожидаемо решил подписать этого игрока. Сложно сказать, насколько это удачный трансфер для «Шахтера». Мораес квалифицированный футболист. У него просто закончился контракт с «Динамо». Мне сложно разбирать его игру в «Динамо».

Не знаю, как болельщики к такому отнесутся. Сегодня ультрас ведет себя так, как хочет руководство того или иного клуба.

Николай Несенюк, директор департамента по работе со СМИ «Динамо»

З юридичної точки зору важливо зазначити, що Мораєс не перейшов з «Динамо» в «Шахтар», а перейшов туди на правах вільного агента. Він, як вільна людина, мав право перейти в будь-який клуб, який йому подобається. Він цим правом скористався.

Чому він перейшов у «Шахтар»? Треба розуміти, що Мораєс — немолодий гравець і ті гроші, які йому запропонували в «Шахтарі», він ніде більше би не отримав. Це по суті його останній шанс ще заробити в своїй кар’єрі.

Важливо також, що «Шахтар» базується в Києві. Гравцю не треба нікуди переїжджати. Це зручно.

Про цей перехід вже давно говорили, а гравець останнім часом не грав за «Динамо», а вирішував якісь свої питання. Взагалі недобре, коли футболіст ще на контракті в однієї команди, а вирішує питання про свій перехід в іншу. Тому те, про що лише зараз оголосили офіційно, — не несподіванка.

Треба пам’ятати, що Мораєс перейшов в «Динамо» з іншої донецької команди – «Металурга», який на той час також базувався в Києві. Тому зв’язок з донецькими у нього є.

Я не можу сказати, що відхід Мораєса ослабить «Динамо». Ще взимку після зборів стало зрозуміло, що він програв конкуренцію Бєсєдіну. Якби він був потрібен «Динамо», то наш клуб продовжив би з ним контракт. Переговори про новий контракт велися, але, видно, він захотів таких грошей, які київський клуб не вважав за потрібне йому платити. Тому він вибрав інший варіант.

Я не вірю, що Мораєс стане основним гравцем «Шахтаря» й гратиме в матчах рівня ігор з «Динамо». Не факт, що він навіть потраплятиме в заявку. В «Шахтарі» гравці високого рівня, з ними йому буде важко конкурувати в силу своїх функціональних та ігрових якостей. Але два роки отримувати хорошу зарплату — теж непоганий варіант.

Сергей Нагорняк, эксперт программы «Профутбол»

Я вже неоднаразово говорив, що іноземці приїжджають тільки заробляти гроші. Може, в Бразилії і є якась патріотичність, але тут вони хочуть заробити на своє майбутнє. Звісно, це дуже неприємно для вболівальників «Динамо». Але чутки про «Шахтар» пішли раніше, зараз лише стало зрозуміло, тому я не здивувався, коли трансфер підтвердився.

Проблема «Динамо» в тому, що там залишився лише один форвард — Бєсєдін. Точно треба ще когось для конкуренції. Це велика проблема для «Динамо».

«Шахтар» взяв Мораєса, бо він досвідчений і повністю адаптувався до України і в «Шахтарі» грає багато бразильців. Йому там буде набагато простіше, ніж в «Динамо».

Думаю, що «Динамо» пропонувало йому певні умови, які його не влаштували. Можливо, «Шахтар» цікавішу пропозицію зробив.

Игорь Цыганык, ведущий программы «Профутбол»

Перехід сам по собі – це життєва ситуація, і кожен вибирає там, де краще. Не сподобалося інше — особисто я знав про те, що він підписав контракт з «Шахтарем», ще в лютому. Вся країна про це говорила, а сам Мораес клявся, що це неправда, і він всім розповідав, у тому числі президенту «Динамо», що у нього є запрошення з Китаю і з ОАЕ, де йому пропонують великі гроші. А якщо не вийде туди поїхати, то лишиться в «Динамо». А при цьому вже про все домовився з «Шахтарем».

Не люблю, і не розумію «фарисейства». У нас у Львові кажуть: «будь гоноровим, скажи правду». Тим більше, коли твій клуб б‘ється за «золото». А так воно зараз виглядає не дуже.

Вячеслав Шевчук, экс-футболист «Шахтера» и эксперт ТК «Футбол»

У футболиста заканчивается контракт. У него есть право выбора, он же не раб. Например, возьмите ситуацию в «Шахтере». Клуб заплатил 25 миллионов евро за Бернарда и 10 — за Феррейру. Все знали, что эти футболисты уже не останутся в «Шахтере», но они играли до конца. Это нормально. Это жизнь и футбол. Каждый человек может выбирать — посмотрите, сколько разных вариантов в Европе случается.

Если он был бы легендой и перешел в «Шахтер», то это было бы чуть-чуть некорректно по отношению к своим и чужим болельщикам. Но я не считаю, что Мораес был легендой «Динамо». Он сыграл за киевский клуб несколько лет и еще до перехода в «Динамо» выбирал: «Шахтер» или «Динамо». И выбрал «Динамо», потому что на тот момент там конкуренция была меньше.

Думаю, что этот трансфер не ослабит «Динамо», но усилит «Шахтер». В конце сезона очень хорошую форму набрал Беседин, которому не доверяли на старте чемпионате. Он доказал все своей игрой. По качеству игры для меня он был лучше, чем Мораес и Мбокани. Если он продолжит так же, то будет прогрессировать.

Теперь посмотрим, сможет ли он усилить «Шахтер». Все-таки в линии атаки уровень намного выше, чем в «Динамо». Ему будет сложно. Позиция форварда стала вакантной после ухода Феррейры, но у Мораеса будет хорошая конкуренция с Кайоде, теперь еще одного бразильца взяли. Я не уверен, что кому-то будет гарантировано место в стартовом составе.

Валерий Яремченко, экс-тренер «Шахтера»

Треба досконало знати ситуацію, яка змусила його перейти в «Шахтар». І ситуацію в команді, яка відпустила, і яка підписала його. Цікаво, що мотивувало його піти з команди і стати гравцем «Шахтаря».

А, можливо, інші команди його хотіли, але він дорогий? Здогадуватися невірно. Треба точно знати його мотиви, а так ми на кавовій гущі будемо гадати.

Чи підсилить він «Шахтар»? Я довго працював в футболі і на здогадках не можу вам сказати.

Треба знати його спортивну форму на цей час, є багато «за» і «проти», які дозволять або не дозволять заграти йому в «Шахтарі». Коли гравець пройде тренувальний процес, зіграє кілька матчів, тоді можна щось буде говорити. А так важко конкретно відповісти.

Звісно, бувають ситуації, коли клуб підписує гравця лише для того, щоб він не грав за іншу команду. Але в нинішній ситуації і «Шахтарю», і «Динамо» треба брати гравців, які підсилять гру.

Сергей Морозов, эксперт телеканалов «Футбол»

Я думаю, что Мораес как раз больше подходит «Шахтеру». Никому не в обиду, но он не для киевского «Динамо». В плане осмысления игры и коллективного мышления той молодежи, которая сейчас определяет игру киевского «Динамо». Он выше по уровню. А вот здесь у него больше получится, потому что у него бразильское мышление. В «Шахтере» бразильцы – ведущие игроки, поэтому, ментально у него будет лучшее взаимопонимание с партнерами.

Сложно сказать, как отреагируют болельщики. Они делятся на несколько категорий. Одни разбираются в футболе, другие подвластны эмоциям и не готовы разбираться. Поэтому будут разные настроения. Одни будут на стороне Мораеса, а другие, может быть, будут недовольны таким его решением.

Градус принципиальности между «Динамо» и «Шахтером» после этого трансфера вырастет в предстоящем сезоне.

Вячеслав Грозный, тренер и эксперт ТК «Интер» на ЧМ

У кожної людини своє бачення. Я в Болгарії працював в «Левскі» і з великою повагою відношуся до ЦСКА, але я б ніколи там не працював.

Це тільки Мораєс міг би сказати, як треба чи не треба робити. Мораєс перейшов у «Шахтар», бо там багато бразильців, португальський тренер, його влаштували умови контракту. А засуджувати когось я не маю права.

Контракт Мораєса в Китаї, може, був більшим, ніж в «Динамо» чи «Шахтарі». Але чомусь йому цікаво грати тут, в Україні. Це приємно.

Я здивований, що гравець «Динамо» переходить в «Шахтар». Впевнений, що це не вирішувалося за один день. В цьому приймали участь й бразильці «Шахтаря», які давали характеристику людині. Керівництво «Динамо» також мало бесіду з Мораєсом і володіло ситуацією, тому й награвало Бєсєдіна.

Коли гравець переходить в стан твого конкурента, це не дуже приємно. Він знає нюанси тактики, дуже добре знає гравців. Невеликий осад залишається.

Тільки час покаже, кому піде на користь цей трансфер. Може, це змусить «Динамо» вкласти серйозні гроші і взяти нападника, який кращий за Мораєса. Інший момент — Мораєс не заграє так, як чекають від нього в «Шахтарі». Це також плюс для «Динамо». А раптом Мораєс стане найкращим бомбардиром?

Мораєсу точно прийдеться важко, бо від нього чекають купи забитих м’ячів.