Чому вболівальники «Динамо» мають наплювати на перехід Мораєса до «Шахтаря»

Динамо Київ 20 Червня, 13:11 1856
Чому вболівальники «Динамо» мають наплювати на перехід Мораєса до «Шахтаря»
Форвард «Динамо «Жуніор Мораєс підписав 2-річну угоду із «Шахтарем» в статусі вільного агента.

Вболівальникам «Динамо не варто особливо жалкувати за бразильцем. Мораєсу вже 31 рік. Найкращий його час вже минув. Навіть в пікові свої роки він нічого не показав в матчах Ліги чемпіонів, забивши тільки двічі «Маккабі «та «Бешикташу». На тлі «Челсі», «Манчестер Сіті», «Наполі» його взагалі не було видно на полі. За час виступів в «Динамо» забив тільки раз «Шахтарю». У сезоні 2017/18 старт чемпіонату та майже всю другу половину пропустив через травму. Програв конкуренцію Артему Бєсєдіну. Триматися за такого футболіста «Динамо» навряд чи потрібно. Варто будувати команду навколо власних вихованців та мотивованих легіонерів, які перебувають в більш молодому віці. Час великих зарплат для гравців ротації для київського клубу вже минув. Потрібно витрачати гроші, раціонально думаючи над подальшою перспективою.

Для самого Мораєса «Шахтар» останній клуб в Європі перед поверненням до Бразилії. Футболісту дуже важливо отримати хороший особистий контракт. Легіонер грає там, де більше платять. Тут не повинно бути емоцій та звинувачень. Свій контракт Жуніор відпрацював чесно. Ніколи не відбував номер. Своєю минулорічною орендою до Китаю дав можливість «Динамо» ще й заробити.

Філософія гри «Шахтаря» передбачає наявність форварда, який заточений на гру в штрафному суперника та на завершення атак. Мораєс -гравець іншого стилю. Він більше любить атакувати із глибини, сам собі створювати моменти, пресингувати суперника. Для гри на фланзі чи під форвардом йому не вистачає швидкості та гри на оборону. Найімовірніше, Паулу Фонсека розраховує на форварда як на футболіста ротації та джокера по ходу гри. Тобто, в разі потреби Мораєс може підсилити гру вийти на заміну на 15-20 хвилин - схожа роль була в нього в цьому сезоні в Олександра Хацкевича - або грати в чемпіонаті проти другорядних команд.

Ніякої адаптації бразильцю не потрібно. Він прекрасно знає чемпіонат. Товаришує з донецькими бразильцями і йому не треба змінювати місце проживання, бо «Шахтар» базується у Києві.

Перехід Мораєса може мати більше глибокий зміст. В «Шахтарі» може стати актуальною проблема так званого ліміту. Є Пятов, Степаненко, Ракицький та Марлос. Інші українці схильні до травм та через конкуренцію не ідентифікуються «залізними» гравцями основного складу. В такому випадку Мораєс може піти шляхом Марлоса та отримати український паспорт. Всі юридичні передумови для цього є. Тим паче, що позиція форварда є однією із найбільш вразливих для збірної України.

Сергій Тищенко