Рауль Ріанчо: «У збірній України мені не вистачало щоденного драйву»

Збірна України 20 Червня, 14:54 1290
Рауль Ріанчо: «У збірній України мені не вистачало щоденного драйву»
Екс-помічник Сергія Реброва та Андрія Шевченка розповів, чому покинув тренерський штаб збірної України.

Яка основна причина того, що ви вирішили залишити збірну України? Пропозиція Спартака була цікавішою для Вас?

– Я щасливий був працювати у національній збірній України. Ці два роки – це неймовірний досвід для мене. Але я скучив за щоденною роботою. Я люблю кожного дня бути у тренувальному процесі. Специфіка збірної – це лише 10 днів збору раз на два місяці. Це головна причина, чому я залишаю головну команду України. Перед тим, як дати згоду Спартаку, у мене відбулася розмова з Андрієм Шевченком. Він з розумінням прийняв моє рішення та побажав удачі.

– Як оцінюєте свою роботу у команді Шевченка? Говорять, у вас з його італійськими помічниками Тассоті та Малдерою іноді були різні бачення підходу до тренувального процесу. Це правда?

– У мене не було ніяких проблем з Тасотті чи Малдерою. Це дуже сильні тренери. І я вважаю, що у збірній України сильний тренерський штаб, який зміг реформувати команду. Команда Шевченка почала грати в атакувальний футбол з акцентом на контролі м’яча. Так грають сильні команди, такі як Іспанія та Німеччина. Повірте, що змінити структуру та філософію гри у збірній за один відбір не так і просто.

– Яка основна причина того, що Україна не грає на Чемпіонаті світу?

– У нас була дуже непроста група разом з Туреччиною, Хорватією та Ісландією. Я вважаю, що це команди топ-рівня. Невже ви не переконалися в цьому у матчі Ісландії та Аргентини? Чи це Аргентина така слабка? Ви згадайте, що на Чемпіонаті Європи 2016 року збірна України була командою, яка першою вилетіла зі змагання та не забила жодного гола. І після цього ми прийняли команду та почали перебудовувати її, вводити молодих футболістів.

– Хто з українських футболістів продемонстрував найбільший прогрес за вас час роботи у збірній?

– Назву трійку – Ярмоленко, Коноплянка та Зінченко.

– Чи готовий Шевченко до роботи у клубі?

– Я думаю, що після збірної він працюватиме у сильному європейському клубі. Шевченко – харизматичний лідер, який готовий вести за собою команду. І на 150 відсотків переконаний, що зможе себе реалізувати як клубний тренер.

– Чи хотіли б ви у майбутньому повернутися працювати в Україну?

– Зараз у мене новий проект і я не хочу забігати наперед. Я з великою повагою ставлюся до українських уболівальників, які завжди підтримували мене під час роботи в «Динамо» та збірній. І хочу подякувати їм за цю підтримку, вона була надзвичайно важливою для мене.