Ні ФІФА собі!

Світовий футбол 22 Червня, 16:00 991
Ні ФІФА собі!
Іноді люди роблять начебто правильні речі, але при цьому ставлять тебе в глухий кут. І не тільки люди, а цілком серйозні організації.

Поводяться, як поручик Ржевський зі старого анекдоту. Який під час балу зовсім п'яний ввалився в зал танцюючи, зламав стіл, розбив вікно, наклав на підлозі купу, а потім дістав цигарку і чемно вимовив - «Якщо пані не заперечують, я закурю». Ось по останньому пункту немає претензій - перед тим, як палити в суспільстві, варто поцікавитися думкою присутніх дам. Абсолютно правильно вчинив. Як вихована людина. Але з урахуванням того, що відбувалося в останні кілька хвилин, міг би вибаченнями і знехтувати. Тому що це вже не ввічливість, а цинізм на межі абсурду.

Отже, ФІФА оштрафувала Федерацію футболу Мексики за гомофобські кричалки вболівальників на чемпіонаті світу 2018 року. Міжнародна федерація футбольних асоціацій назвала скандування мексиканських фанатів в матчі проти Німеччини «дискримінаційними і образливими». Немає питань. Спроби образити когось за расовою ознакою, за сексуальною орієнтацією, гендеру або іншим природним відмінностям - грубо і низько. Такий вчинок повинен бути покараний. І я розумію, чому ФІФА така поведінка мексиканських уболівальників образило. А тепер, якщо пані не заперечують - я закурю. Саме так це і виглядає.

Тобто гомофобські кричалки зачепили ніжні серця чиновників ФІФА. А той факт, що вони проводять чемпіонат в Росії - не зачіпає? Чи не ображає їх чутлива натура рукостискання з Путіним і сам факт приїзду в РФ? Після агресії РФ в Грузії в 2008 не зачіпає? Після окупації українського Криму і практично геноциду стосовно кримських татар немає ніякого дискомфорту у футбольних чиновників від чемпіонату в Росії? А після того пекла в Донбасі, який влаштував Кремль і рахунок загиблим українським громадянам вже перевалив за десять тисяч - це нормально? Це ФІФА ніяк не зачіпає? Політичні в'язні, голодовка Сенцова? Це бачу, а ось це і ось це - не помічаю впритул. Яка делікатність!

Резюмую. Чиновників ФІФА зачіпають образливі кричалки, і вони карають всю федерацію Мексики. Але проводять чемпіонат в РФ вже на четвертому році збройної агресії з тисячами загиблих і мільйонами біженців. Цікаво, варто їм про збитий Боїнг нагадувати або все одно будуть говорити «Божа роса»? Війна, вбивства, окупація територій, збитий літак - на думку футбольних чиновників це не страшно. Головне, не кричати дурниць на стадіонах. Чудово, просто чарівно ...