VAR – не панацея. Як вибірково діє система відеоповторів на чемпіонаті світу

Світовий футбол 24 Червня, 15:31 789
VAR – не панацея. Як вибірково діє система відеоповторів на чемпіонаті світу
Мирослав Ступар помітив непослідовність у функціонуванні системи VAR.

П'ятничний ігровий день на чемпіонаті світу 2018 пройшов під знаком нової системи VAR. Якщо в матчах Бразилія - Коста-Ріка і Нігерія - Ісландія арбітри після перегляду відеоповторів ухвалювали правильні рішення, виправивши свої ж помилки, то в грі Сербія - Швейцарія німецький арбітр Фелікс Брих не призначив пенальті у ворота швейцарців.

Мирослав Ступар спробував пояснити вибірковість дії системи VAR.

VAR ЧМ-2018


- У двох матчах арбітри не змогли прийняти правильних рішень без системи VAR, а в одному арбітр не виявив бажання вдатися до допомоги цієї системи. Але якщо судді не можуть прийняти правильні рішення без підказки нових технологій – це не показник їхнього класу суддівства, - заявив Мирослав Іванович.

  • Сербія - Швейцарія 1:2

- На 66-й хвилині сталося очевидне порушення правил на Мітровічі. Нападник після подачі до штрафного майданчика хотів зіграти головою в м'яч з подальшим ударом по воротах, але не зміг цього зробити. Чому? Коли він хотів вистрибнути, два захисники швейцарців не дали зробити цього, тримаючи його руками з двох боків. Мітровіч намагався звільнитися від таких міцних лещат, допомагаючи собі руками, після чого всі троє завалилися на газон. Мабуть, Бриху здалося, що нападник порушував Правила гри проти захисників, призначивши штрафний удар на користь оборони. Але це виявилося самообманом.

На жаль, в цьому моменті відеоасистенти не прийшли йому на допомогу, а він в свою чергу не звернувся до них. Правильним рішенням було б – пенальті і жовта картка одному з захисників. Ця помилка вплинула на кінцевий результат гри, що лягає тінню на всю бригаду, включаючи VAR.

Не кращим чином відпрацювали і асистенти арбітра в полі, допустивши помилки. Так, на 74-й і 84-й хвилинах найближчий помічник арбітра два рази «проґавив» положення «поза грою» у Шакірі. Добре, що ці моменти не завершилися забитими м'ячами. Тому не дарма після гри було обурення неякісним суддівством офіційних осіб сербської федерації.

  • Бразилія - Коста-Ріка 2:0

- На 78-й хвилині нідерландський арбітр Куйперс попався на «вудку» бразильського артиста Неймара, призначивши пенальті в ворота костариканців. Але, переглянувши «телевізор», скасував своє ж рішення. Правда, в цьому моменті за такий артистизм можна було б нагородити бразильця «гірчичником».

Неймар (Бразилия)

  • Нігерія - Ісландія 2:0

- На 79-й хвилині новозеландському арбітру Лоунту довелося спочатку призначити удар від воріт на користь нігерійців, але після перегляду відеоповтору суддя все ж вказав на «точку». І рішення було абсолютно вірним.