Не «міцний горішок». ПАОК - "Металіст"

Футбол України 1 Серпня, 13:11 722
Не «міцний горішок». ПАОК - Металіст
ПАОК - "Металіст" - 0:2

Колишній наставник збірної України Йожеф Сабо відзначає впевнену гру «Металіста» в Греції, але погоджується з думкою Мирона Маркевича, що харків'яни лише набирають форму і можуть виглядати набагато сильніше. 

ПАОК - "Металіст" - 0:2. Ліга чемпіонів. 3-й відбірний раунд


Не стану приховувати: ще до зустрічі "Металіста" з ПАОКом не сумнівався, що саме харків'яни отримають перемогу в Салоніках.

Ви запитаєте, чому? На мій погляд, завдання для українського клубу була не з найскладніших. Адже для будь-якого, хоча б трохи розуміється в сучасному футболі людини було очевидно - по класу і підбору виконавців, та й у технічному відношенні теж харків'яни значно перевершують грецького візаві. Дебют «Металіста» у Лізі чемпіонів показав, що у Мирона Маркевича підібрався сильний колектив, здатний вирішувати великі завдання. Скажу більше: переконаний, що хто б не попався йому в наступному раунді, клуб проб'ється в груповий етап цього турніру.


Звичайно, розбираючи гру по гарячих слідах, Маркевич залишився незадоволений першим таймом. Але особисто я не назвав би гру «Металіста» до перерви такий вже провальною. Навряд чи хтось сперечатиметься, що в окремих відрізках харків'яни діяли впевнено і деколи повністю перегравали візаві. Швидше за все, стартову плутанину можна пов'язати з хвилюванням - давайте не будемо забувати, що команда проводила свій перший поєдинок у Лізі чемпіонів.


Величезну роль зіграв і той факт, що через дискваліфікацію ПАОК був змушений грати при майже порожніх трибунах. Те, що відбувається на полі часом нагадувало мені не найважливішу зустріч за право участі у наступній стадії престижного євротурніру, а товариський матч. Мені здається, саме з цієї причини грецькі футболісти і не змогли налаштуватися належним чином.

Безсумнівним плюсом для харківського клубу стало те, що, на відміну від «Металіста», греки не стартували у своєму чемпіонаті. По грі ПАОКа було помітно: команда ще не зовсім готова до сезону. Незважаючи на те, що багато хто не бачать в цьому проблеми, візьмуся стверджувати зворотне: постійна ігрова практика - один з визначальних факторів майбутнього успіху. Адже чим більше матчів проводить колектив, тим кращу форму в підсумку набирає.


Що до футболу у виконанні «Металіста», то він мені сподобався. Харків'яни зіграли компактно, було видно, що поняття ігрової дисципліни знайоме команді не з чуток. Маркевич, як свого часу і Мірча Луческу, змусив представників латиноамериканської діаспори діяти у відборі, а не тільки летіти в атаку. Звичайно, ключову роль в нинішньому «Металісті грає Марко Девіч - дай Бог, щоб він також часто забивав і за національну збірну. Але щоб приціл цього футболіста не збився, йому треба довіряти - без цього у нього просто не піде гра.

На післяматчевій прес-конференції Маркевич сказав, що через тиждень його команда буде грати на порядок краще. Що ж, мабуть, тренер вважає, що його підопічні поки не повністю підготовлені. Напевно, наставник знає більше нашого, адже саме він контролює в, якому стані знаходиться той чи інший футболіст і команда в цілому.


Звичайно, в наступному раунді «Металіст» протистоятиме набагато більш серйозній команді, але думаю, що зараз харків'яни здатні битися на рівних з будь-яким з можливих суперників. Адже «Реал» з «Челсі» на цій стадії точно не попадуться, а третю-четверту команду європейського топ-чемпіонату вони зобов'язані перемагати.


Сьогодні в єврокубках зіграють ще два українських клуби. У Лізі Європи стартує донецький «Металург», і думаю, що за підсумками двох матчів команді Юрія Максимова під силу пройти таку команду як «Кукеса». Адже український чемпіонат набагато вище албанського. Втім, головне не допустити піжонства і недооцінки суперника - балканські клуби вміють карати за розслабленість.


Відмінні шанси на успіх має «Чорноморець» - адже, за великим рахунком, від «Црвени Звєзди» залишилося тільки ім'я. На сьогоднішній день серби ледве виживають і існують тільки за рахунок продажу своїх футболістів ...