Олександр Хацкевич: «Тренуватися Мбокані не хотів - тільки грати»

Динамо Київ 30 Червня, 09:28 2267
Олександр Хацкевич: «Тренуватися Мбокані не хотів - тільки грати»
​Головний тренер київського «Динамо» розповів про ситуацію із форвардами в команді.

- Крім Мораєса пішов з «Динамо» ще один нападник - Дьємерсі Мбокані, на якого робили ставку з початку сезону. Було бажання його втримати - або запити футболіста явно не відповідали віку?

- Насамперед було необхідно прагнення самого гравця залишитися в команді. Він повинен був продемонструвати його в тренувальному процесі, але те, як гравець провів останній етап нашої спільної роботи, мене категорично не влаштовувало. Подальшої перспективи я просто не бачив. Мені потрібні мотивовані, голодні до перемог футболісти, а не гравці, чіпляються за свій останній контракт.

Тренуватися Мбокані не хотів - тільки грати. Футбол відійшов на другий план. А між тим, йому було відверто сказано: продовження контракту залежить від того, як він проявить себе у весняній частині сезону.

- З урахуванням того, що Максим Дегтярьов, який знаходиться на перегляді, навіть у спарингу з «Колосом» яскравого враження не справив, а Дмитро Білоног, який залишив табір команди буквально напередодні австрійського збору, більшою мірою виглядав потенційною заміною Дерлісу Гонсалесу, рішення не продовжувати контракт Дмитра Хльобаса, який закінчується 30 червня стало сюрпризом...

- Дегтярьов контракту поки не підписував: все буде залежати від того, як він покаже себе на австрійському зборі. Білоног провів з нами тиждень, але на його позиції у нас є хлопці і молодше, і перспективніше. Хльобасу ж клуб пропонував продовжити контракт, але він відмовився.

- Я не випадково трохи раніше згадав Гонсалеса. Чому він став у другій половині сезону так програвати конкуренцію за місце в складі, що президент «Динамо» Ігор Суркіс дав зрозуміти: при наявності гідних пропозицій клуб з цим гравцем готовий розлучитися?

- Парагваєць сам по собі досить сильний гравець, але і конкуренти у нього сильні - Віктор Циганков і Беньямін Вербич. Грає найсильніший, треба вміти терпіти, чекати свого шансу. Все видно в тренувальному процесі: якщо футболіст сильніше інших, я поставлю саме його.

- Повертаючись до нападників: у вас залишаються Бєсєдін, Назарій Русин і потенційний новачок Дегтярьов. Ця ситуація не скасовує, а, швидше, стимулює пошук форварда для посилення команди під єврокубки. Ніколи не грав у Європі 21-річний аргентинець Брайан Мансилья - він єдина кандидатура на цю позицію або все-таки Карлітос з «Вісли» і Гонсало Пасьєнсія з «Порту», інтерес до яких приписується «Динамо», вами теж розглядалися?

- (Посміхається). Ви зараз назвали стільки прізвищ... Ми ведемо переговори, і цілком може бути, що хтось з перерахованих футболістів знаходиться в нашому розширеному списку. Так, гостро стоїть проблема з нападником, але ми не можемо в цій ситуації взяти аби кого. Нам необхідний класний форвард, який вміє забивати м'ячі.