Олександр Хацкевич: «Рибалка мені прямо сказав: «Миколайович, я буду працювати з молоддю і шукати собі новий клуб»

Динамо Київ 30 Червня, 10:47 3174
Олександр Хацкевич: «Рибалка мені прямо сказав: «Миколайович, я буду працювати з молоддю і шукати собі новий клуб»
Керманич киян розповів про майбутнє Рибалки, Корзуна та дебют Че Че.

- Сергій Рибалка, який повернувся з «Сівасспора» теж тренувався з дублем. Це говорить про те, що Че Че повністю закрив позицію, для посилення якої підписувався на півроку Руслан Ротань?

- З Сєрьогою у нас відбулася відверта розмова відразу після виходу команди з відпустки. І він мені прямо сказав: «Миколайович, я буду працювати з молоддю і шукати собі новий клуб». Всі крапки над «i» ми розставили відразу: людина чесно відзначила свою позицію - і жодних запитань у мене до Рибалки не виникає.

Що ж стосується Че Че, то навіть по спарингу з «Колосом» ви могли звернути увагу: цей бразилець з м'ячем на «ти». Він вміє грати у футбол, який хочеться бачити. В футбол, де присутні короткий і середній пас, довгі передачі, загострення... З якою грацією Че Че рухається на футбольному полі! Сподіваюся, що новачок додасть нам ефективності як в атаці, так і в обороні. А ще - бразильського шарму та інтелекту.

Вже довелося почути: йому 25, а він ще не грав у Європі, не викликався в збірну. Але ви ж чудово розумієте: у Бразилії кожен другий - футболіст, і запросити в національну команду всіх талановитих хлопців неможливо. А Че Че ставав рік тому найкращим гравцем чемпіонату. Потім в «Палмейрас» прийшов новий тренер - і поставив атакуючого гравця... правим захисником.

- Оригінальне рішення.

- Че Че розповів мені, що колись грав правого захисника, але було це, як кажуть, давно і неправда. А якщо ставити футболіст, який звик діяти в центральній зоні на фланг, конфлікт інтересів неминучий.

Досвіду гри в Європі у нього, повторюся, поки немає, тому ми налаштовуємо Че Че на те, що футбол тут більш контактний, жорсткий, агресивний. До цього слід бути готовим. Судячи з того, як він працює з м'ячем і приймає рішення, він швидко адаптується. Але і від нас багато в чому залежать темпи його звикання до наших умов. Ми повинні з ним побільше спілкуватися, жартувати, створювати навколо нього дружню атмосферу.

- Так, наші футболісти люблять спілкуватися з новобранцями, мови яких не знають. Навчають їх в першу чергу, скажімо так, словами нелітературної властивості - і ті демонструють нові знання в найнесподіваніший момент...

- Такі слова до них швидко прилипають. (Сміється). А Че Че, до речі, потрібні слова записує в блокнотик. І «доброго ранку» може вже сказати, і «приємного апетиту». Ну і, зрозуміло, на полі охоче спілкується з партнерами: «право», «ліво», «пас», «контроль».

Може, й опанує з часом мову. У нас був приклад інтелектуальних бразильців: той же Родолфу буквально через півроку заговорив російською як рідною, хоча і не займався з учителем. Та ж історія з Бетау.

- Серед ймовірних новобранців «Динамо» останнім часом називали Хорхе Карраскаля з «Карпат». Але слідом за чутками про його ймовірний переїзд до Києва з'явилася чутка, що тренери столичного клубу вирішили поки з трансфером почекати...

- (Знизує плечима). Не те щоб я стежив за ним предметно, але по весняній частині сезону можу сказати, що гравець він непоганий. Діє на позиції «десятки», плеймейкера. Однак у нас в цьому амплуа є свій Коля Шапаренко. Практика показала, що і для Вови Шепелєва це місце на полі рідніше, ніж в опорній зоні. При цих розкладах немає ніякого сенсу закривати іноземцем дорогу нашим молодим і талановитим хлопцям.

- Повертаючись до гравця, який не виніс конкуренції футболістам: Микита Корзун дійсно з дня на день перейде в «Утрехт»?

- Ми з ним недавно говорили на цю тему - і разом посміялися. Сказав йому: мовляв, читаю, що тебе в Голландію кличуть. Хороша країна, цікавий чемпіонат. А він мені: «Миколайович, я те ж саме читаю. Ось тільки немає в мене такої пропозиції...»

- Але варіанти-то у нього в принципі є?

- Є варіанти. І Микиті в його 23 роки треба розібратися, чого він хоче: грати у футбол або залишатися в дублі і просто отримувати гроші. Ми обговорювали цю тему - і я висловив йому свою думку: слід знайти команду, в якій буде постійна ігрова практика, і продовжувати розвиватися.