Десант з чемпіонату Росії і розквітлий Селезньов. Символічна збірна українців за кордоном сезону 2017/18

Футбол України 30 Червня, 16:15 1737
Десант з чемпіонату Росії і розквітлий Селезньов. Символічна збірна українців за кордоном сезону 2017/18 | 19-27
Свіжий погляд на виступи наших за кордоном.

У зв’язку з кризою в українському футболі значно зменшились зарплата футболістів, тому багато з них шукають кращої долі за кордоном. За останні декілька років кількість українських футболістів за кордоном зросла у декілька разів. Цьому сприяло також зменшення кількості професійних команд в Україні. Найпопулярнішими напрямками є країни ближнього зарубіжжя: Білорусь, Угорщина, Польща, Росія, Туреччина, а також Казахстан. Із країн Західної Європи виділяються Бельгія. Блогер UA-Футболу вирішив підняти одну з найпопулярніших тем, що висвітлюються спортивними ЗМІ, і сформувати свою символічну збірну наших за кордоном за підсумками останнього сезону.

  • Воротар – Ярослав Годзюр

Уродженець Івано-Франківщини був основним впродовж сезону у складі російського «Уралу», провівши 30 матчів. Допоміг своїй команді не вилетіти з вищого дивізіону. Ім’я собі зробив у Росії, виступаючи за грозненський «Терек». Має російське громадянство, тому не вважається легіонером, але від українського паспорта не відмовився також.

Альтернатива – Дмитро Безотосний

Разом із Романом Григорчуком вирушив до Азербайджану у склад «Габали», де протягом трьох років був основним, двічі ставав срібним призером чемпіонату Азербайджану. Викликався свого часу до збірної України, проте жодного матчу не зіграв.

Дмитрий Безотосный

  • Правий захисник – Денис Кулаков

Ще один представник єкатеринбурзького «Уралу», в Україні відомий виступами за дублюючих склад «Шахтаря», «Іллічівець», «Ворсклу», «Дніпро». За збірну України зіграв два матчі. У сезоні 2017/18 відіграв 30 матчів, віддав 4 гольові передачі, є одним із лідерів команди.

Альтернатива – Олег Данченко

Ще один представник російського чемпіонату, виступав на правах оренди за «Анжи», належить донецькому «Шахтарю», з яким вже полетів на перший збір. В Україні привернув увагу донеччан виступами за одеський «Чорноморець». У чемпіонаті Росії зіграв 29 матчів, забив 3 голи, віддав 5 гольових передач, однак це не допомогло команді зберегти прописку у вищому дивізіоні.

  • Лівий захисник – Едуард Соболь

Ще один представник донецького «Шахтаря», який минулий сезон провів у складі празької «Славії». Є основним лівим захисником команди, у чемпіонаті провів 20 матчів, забив 1 гол, у Лізі Європи – 6 матчів. У команді Фонсеки поки програє конкуренцію Ісмаїлі та Матвієнку.

Эдуард Соболь

Альтернатива – Володимир Костевич

Після декількох успішних сезонів у львівських «Карпатах» Володимир переїхав до Польщі у склад «Леха», де відразу став основним. У минулому сезоні зіграв 30 матчів у чемпіонаті та 6 у Лізі Європи. Є одним з кандидатів у збірну України.

  • Центральний захисник – Олександр Кучер

Наприкінці минулого сезону «Шахтар» оголосив, що не буде продовжувати співпрацю із досвідченим захисником. У серпні Олександр підписав контракт із турецьким «Кайсеріспором», де провів 21 матч у чемпіонаті та 6 матчів у кубку Туреччини. Викликався з турецького клубу у збірну України.

Альтернатива – Тарас Михалик

Досвідчений український захисник виступає у складі московського «Локомотива». Минулого сезону потрапляв до складу рідше, ніж в попередні. Зіграв 10 матчів у чемпіонаті Росії, 1 в кубку та 2 у Лізі Європи.

  • Центральний захисник – Ігор Пластун

Сезон провів у складі болгарського «Лудогорця», зігравши 29 матчів у чемпіонаті, 9 – у Лізі Європи, 4 – у Лізі чемпіонів. Наприкінці сезону перейшов до бельгійського «Гента» за 3 мільйони євро. В Україні виступав за «Оболонь» та «Карпати».

Альтернатива – Віталій Вернидуб

Минулий сезон син Юрія Вернидуба провів у складі «Габали» Григорчука. Провів 20 матчів у чемпіонаті, один – у кубку та чотири – у Лізі Європи. Після закінчення сезону повернувся до складу луганської «Зорі».

  • Центральний півзахисник – Сергій Рибалка

Після літніх зборів минулого року виявився не потрібен новому головному тренеру «Динамо» Олександру Хацкевичу і відправився у турецький «Сівасспор», де став основним виконавцем. За сезон провів 21 матч у Суперлізі та один – у кубку Туреччини. Повернувся до «Динамо», проте наразі тренується з дублем.

Сергей Рыбалка

Альтернатива – Євген Шахов

Вихованець «Дніпра» минулий сезон провів у складі грецького ПАОКа. У чемпіонаті відіграв 20 матчів, забив 2 голи, у кубку Греції – 10 матчів, забив 5 голів, у Лізі Європи зіграв чотири матчі, у Лізі чемпіонів – два матчі.

  • Центральний півзахисник – Тарас Романчук

Виступає у складі польської «Ягеллонії», по ходу сезону прийняв польське громадянство та навіть встиг дебютувати за місцеву збірну у товариському матчі. У минулому сезоні провів у чемпіонаті 33 матчі, забив 5 голів, у Лізі Європи – 4 матчі та 1 гол.

Альтернатива – Євген Макаренко

Починав сезон у складі бельгійського «Кортрейка» на позиції лівого захисника, проте згодом був переведений у центр півзахисту, де його гра була більш успішною. Провів 29 матчів, віддав 2 гольові передачі. В середині квітня підписав чотирирічний контракт з «Андерлехтом».

  • Атакувальний півзахисник – Руслан Малиновський

У минулому сезоні був одним з лідерів бельгійського «Гента», провів у чемпіонаті 37 матчів, забив 5 голів та віддав 4 гольові передачі, у Лізі Європи зіграв 5 матчів, забив 1 гол.

Руслан Малиновский (Гент)

Альтернатива – Роман Безус

Ще один представник бельгійського чемпіонату виступає за «Сент-Трюйден». Перша половина сезону була не дуже вдалою, проте у другій частині Роман заграв значно краще та результативніше. Загалом за сезон провів 27 матчів, забив 6 голів та віддав 8 результативних передач.

  • Правий атакувальний півзахисник – Андрій Ярмоленко

Дуже вдало Андрій розпочав свої виступи у складі дортмундської «Боруссії», грав у основі, забивав, віддавав гольові передачі. Проте взимку отримав травму, від якої оговтався лише наприкінці сезону, тому успішним загалом сезон для нього назвати важко. Провів у Бундеслізі 18 матчів (багато виходів на заміну), забив 3 голи, віддав 2 гольові передачі, у Лізі чемпіонів провів 6 матчів, забив 1 гол, у кубку – 2 матчі, 2 голи.

Альтернатива – Роман Зозуля

Хоч Роман і виступає переважно на позиції центрфорварда, але може зіграти і вінгера. Після вимушеного піврічного простою у «Бетисі» підписав контракт із «Альбасете». Провів у Сегунді 30 матчів, забив 9 голів та віддав 2 гольові передачі.

  • Лівий атакувальний півзахисник – Євген Коноплянка

Сезон у «Шальке» виявився неоднозначним для Євгена, постійної ігрової практики не мав і виступав на місці центрального нападника. Провів у чемпіонаті 27 матчів, забив 4 голи та віддав 4 гольові передачі, у кубку – 3 матчі та 2 голи, у Лізі Європи – 8 матчів та 2 голи.

Альтернатива – Олександр Зінченко

Хоч Олександр сезон у «Манчестер Сіті» провів на позиції лівого захисника, поставимо його на позицію вінгера через дефіцит на ній українських виконавців. Основна позиція Зінченка – атакувальний центральний півзахисник, хоча може зіграти і на фланзі півзахисту. Через травми Менді та Делфа молодий українець отримав шанс і скористався ним. За сезон провів у АПЛ 8 матчів, одного разу зіграв у Лізі чемпіонів, чотири матчі провів у Кубку Ліги.

  • Нападник – Євген Селезньов

Взимку перейшов до складу турецького «Акхісара», допомігши тому виграти кубок Туреччини. У чемпіонаті зіграв 17 матчів, забив 6 голів, у кубку провів 5 матчів, забив 4 голи.

Евгений Селезнев

Альтернатива – Роман Яремчук

Молодий українець перейшов у бельгійський «Гент» з київського «Динамо», де не зумів закріпитися. У Бельгії справи пішли на краще, провів 32 матчі у чемпіонаті, забив 9 голів. Двічі викликався до табору збірної України, проте дебютувати йому завадили травми.

  • Головний тренер – Юрій Максимов

Українських тренерів за кордоном працює дуже мало. Юрій Максимов разом із скромною «Кешлею» став переможцем кубку Азербайджану, тому місце головного тренера віддаємо йому.

Альтернатива – Роман Григорчук

Григорчук із «Габалою» програв у фіналі кубка Азербайджану саме «Кешлі» Максимова, тому і отримує друге місце нашого рейтингу. Після закінчення сезону Григорчук покинув «Габалу» і очолив більш амбіційну казахстанську «Астану».