Голкіпери: герої та невдахи чемпіонату світу

Світовий футбол 30 Червня, 16:38 1335
Голкіпери: герої та невдахи чемпіонату світу
На чемпіонаті світу голкіпери стали більше і краще працювати з м'ячем, але при цьому вони допускають дуже багато помилок при виконанні своїх прямих обов'язків.

Про це говорили давно, але на ЧС-2018 вже відбулася справжня воротарська революція. Голкіпери лічених команд турніру до цих пір виконують свої звичні ролі - просто захищають ворота. У сучасному футболі цього недостатньо, і сьогодні саме від воротаря починається більшість атак і здійснюється вихід з-під високого пресингу суперника. Статистика передач на двох останніх форумах найкраще підтверджує наші спостереження. У кіперів стало більше роботи з м'ячем, а точність пасів в їх виконанні виросла відразу на 4%. Зменшилась кількість довгих виносів, і тепер вже точно можна сказати, що воротарі остаточно увійшли в роль повноцінних польових гравців.

Все б нічого, але цей чемпіонат світу проходить під знаком кричущих помилок воротарів при виконанні їх прямих обов'язків. Вони стали гірше відбивати удари і почали допускати більше помилок на виходах - звідси і стільки результативних стандартів. Ось і думай тепер, що краще для воротаря: бути повноцінним гравцем при атаках або тим самим вартовим воріт в звичному для всіх розумінні. В ідеалі, звичайно, все повинно бути присутнім в комплексі - і тоді команда буде приречена на успіх ...

Статистика клубних європейських чемпіонатів:

1. Найбільше передач виконують воротарі, які виступають в чемпіонаті Німеччини - в середньому по 33,0 за гру. На другому місці - кіпери з італійської Серії А (28,5), на третьому - з іспанської Ла Ліги (27,5).

2. Найвища точність передач у голкіперів з клубів тій же Німеччині - 88%. Друге і третє місця ділять воротарі з італійської та французької першості - по 86%.

3. Найвищий відсоток відбитих ударів у голкіперів чемпіонату Італії - 72%. Голкіпери всіх інших провідних європейських ліг відображають по 70% ударів.

4. За відсотком вдалої гри на виходах перше місце займають воротарі з англійської Прем'єр-ліги - 92%. Друга і третя позиції - у кіперів з італійської Серії А і іспанської Ла Ліги (по 91%).


Євгеній ГРЕСЬ