Шандор Варга - про агентську монополію Вадима Шаблія

Динамо Київ 3 Липня, 22:43 2406
Шандор Варга - про агентську монополію Вадима Шаблія
Агент Шандор Варга розповів про свої взаємини з Вадимом Шаблієм.

- Найавторитетніший агент в Україні Вадим Шаблій?

- З Вадимом у нас, можна сказати, загальних справ не було. Ми іноді перетиналися і спілкувалися. Перший раз це сталося, коли мій клієнт Олег Лужний був тренером сімферопольської «Таврії». Нещодавно я побував на фіналі Кубка України, а потім вже в Києві ми зустрілися з Вадимом. Якщо подивитися на його діяльність і кількість гравців, то він є найактивнішим агентом в Україні.

- Вадиму Шаблію вдалося створити агентську монополію, яка співпрацює з більшістю гравців «Динамо» і «Шахтаря». У чому його секрет?

- Не знаю. Це краще в нього запитати. Але якщо згадати одні з перших моїх трансферів - перехід Лужного в «Арсенал» і Реброва в «Тоттенхем», то після них я вже не представлявся гравцям, вони самі до мене підходили. Йдеться про Шовковського, Назаренко, Русола, Ротаня і інших футболістів. Навіть Шевченко хотів, щоб я став його агентом ... Коли виконуєш свою роботу на високому рівні, то хлопці відчувають себе щасливими. Тоді в роздягальні можна почути: «У нас все добре. Ми задоволені роботою свого агента». Ось це і є найкраща реклама. Повертаючись до Вадима Шаблія, я не знаю, як він створив таку систему, але, напевно, про нього гравці говорять і рекомендують один одному. Це нормально. Так і повинно відбуватися. Коли на ЧС-2006 у складі збірної України вийшло на поле вісім моїх гравців, то через деякий час, до мене звернувся сам Олег Блохін. Я став представляти його інтереси. Це було його рішення. Адже, як було сказано раніше, сам гравець або тренер повинен вибирати людину, яка йому допоможе в житті.

- Свого часу, якби ви цього хотіли, то могли б скласти конкуренцію Шаблію?

- На той момент, про який ми говоримо, у мене не було конкуренції (сміється). Природно, в ті часи «Динамо» успішно виступала в Європі. У двох матчах кияни забили сім м'ячів «Барселоні», а збірна України потрапила до вісімки найкращих команд на чемпіонаті світу. Однак я не прагнув до того, щоб захопити весь ринок або створити свою агентську компанію. Завжди любив працювати сам і більше часу приділяти одному клієнту. Так що у мене таких цілей не було і немає.