Оголошено 11 підозр щодо участі в договірних матчах

Футбол України 6 Липня, 22:12 747
Оголошено 11 підозр щодо участі в договірних матчах
Перший віце-президент ФФУ Назар Холодницький розповів про деталі розслідування справ щодо договірних матчів в Україні.

Нова хвиля обшуків та понад десяток підозр. Такі результати боротьби правоохоронних органів та Федерації футболу України із договірними матчами. Цього вдалося досягти за півтора місяця масштабної спецоперації. А вже найближчим часом очікуються і перші провадження у судах. Докладніше в ексклюзивному коментарі нашим телеканалам розповів перший віце-президент Федерації футболу Назар Холодницький:

- Ми провели більше 100 слідчо-розшукових дій, понад 70 обшуків, що були поділені на хвилі. Перша і друга хвилі відбулися буквально тиждень тому.
Зараз ми бачимо картину, яка, на жаль, є не досить приємною для українського футболу. Однак цьому треба було не лише раз і назавжди запобігти, зупинити, але й показати це. Оголошено вже 11 підозр: п'ятьом футболістам, чотирьом менеджерам футбольних клубів і двом тренерам, якщо не помиляюся.
Я сподіваюсь, що до вересня ми побачимо перші справи у судах. Це не ті провадження, які повинні розслідуватися місяцями або роками. Кажу як юрист, що з такою доказовою базою, яку ми побачили двох-трьох місяців буде достатньо для того, щоб передати справи до суду. Винні особи мають понести покарання.
Прізвища можна озвучувати, коли буде складено обвинувальний акт. Чим швидше справа піде до суду, тим швидше почуємо перші прізвища.

Усі фігуранти гучного скандалу все ще перебувають у статусі підозрюваних. Повісити на них тавро злочинців наразі заважає Цивільно-процесуальний кодекс. За словами Назара Холодницього, його варто цілком дотримуватися.


- Є відповідні процесуальні процедури в кримінальному процесі, які, на жаль, не залежать ні від ФФУ, ні від правоохоронних органів. Але це означає, що особи, якім оголошені підозри, уникнуть відповідальності. Очищення футболу від корупції передбачає, наприклад, довічну дискваліфікацію. Досліджувати ці факти будуть Комітет етики та чесної гри та Комітет арбітрів. Має настати не лише кримінальна, але й футбольна відповідальність.
Ми обговорювали цю тему із ветеранами футболу, з тренерами. Можливо, футболістам, які стали частиною цієї корумпованої системи, треба дати другий шанс. Футболістам, які бігають на полі, які роблять гру. Щодо тренерів, арбітрів та власників клубів моя позиція буде досить категоричною. Люди, які свідомо продукували корупцію у футболі, не повинні бути причетні до футболу в майбутньому.