Ярмоленко: «Були інші варіанти, але я вибрав те, що мені до душі»

Світовий футбол 13 Липня, 09:54 1609
Ярмоленко: «Були інші варіанти, але я вибрав те, що мені до душі»
Новачок «Вест Хема» Андрій Ярмоленко розповів про свій перехід у лондонський клуб.

- Останнім часом події в твоєму житті розвивалися стрімко, чи не так?

- Та не те слово. Все якось швидко відбулося, хоча довелося помандрувати. Прилетів до Дортмунда, потім вилетів до Швейцарії, де Вест Хем проводить збори, а вже звідти - до Франції. Тут потрібно було залагодити формальності, пов'язані з моєю британською візою...

Хочеться вже десь зупинитися (посміхається). Видихнути і приступити до підготовки до сезону. Коли під час всіх моїх подорожей випадала можливість зайти в тренажерний зал десь в готелі, я був просто щасливий. Хоча два тижні перед виходом з відпустки нормально готувався, тому проблем з тим, щоб набрати форму, думаю, не виникне. Сподіваюся, в п'ятницю почну тренуватися з новою командою.

- Чи стало для тебе сюрпризом, що дортмундська Боруссія вибрала новий вектор розвитку клубу? Власне, через це ти і пішов...

- Загалом-то, це нормальна ситуація в футболі. Просто до мене ці рішення дійшли безпосередньо перед початком зборів, тому було дійсно трохи несподівано і дивно. Але я поставився до цього з розумінням - клуб має на це право. Добре, що тут же з'явився Вест Хем, відразу погодився заплатити за мене ту суму, яку запросили в Дортмунді. Дізнавшись про те, що в Боруссії на мене не розраховують, я із задоволенням прийняв запрошення англійського колективу.

- Переговори між клубами, якщо вірити повідомленням ЗМІ, йшли досить довго. Чому?

- Ні, нічого такого не було. Навпаки, все сталося дуже швидко. Затримка була у відсутності у мене британської візи. Через це я не міг полетіти в Лондон, щоб пройти медогляд. Але вихід із ситуації в Вест Хемі знайшли - я показався лікарям і здав всі тести в Швейцарії. У готелі, де команда проводить збори, є своя клініка. Два дні проходив огляд - кардіограми, МРТ і так далі.

- З командою встиг познайомитися?

- Поки що ні, мене ще не представляли. Але з головним тренером, Мануелем Пеллегріні, вже поговорив. Наставник сказав, якою бачить мою гру, і я його зрозумів. Було дуже приємно поспілкуватися з таким фахівцем, який багато чого досягнув у своїй кар'єрі.

- Ти добре пам'ятаєш його Манчестер Сіті?

- Звичайно! Ми ж з Динамо якраз проти нього грали в Лізі Європи.

- Згадували з Пеллегріні ті матчі?

- Так, він сказав, що давно за мною стежить і радий, що я опинився в його команді. Такі слова дорогого коштують.

- Ти весь час виступав за команди, які постійно грають з м'ячем, а перейшов у Вест Хем, який за підсумками минулого сезону потрапив до п'ятірки найгірших колективів АПЛ по володінню. Готовий до нового футболу?

- Так це ж було в минулому, а вимоги нового тренера можуть бути зовсім іншими. При переході в Вест Хем для мене в першу чергу було важливо те, щоб мене там хотів бачити наставник. Всі ми знаємо, який стиль гри у команд Мануеля Пеллегріні. Контроль м'яча, атакуючий футбол - я не приховую, що мені це завжди подобалося. Зрозуміло, все це мені довелося проаналізувати при виборі клубу. Думаю, гра Вест Хема в майбутньому сезоні зміниться.

- Ти сказав - при виборі клубу... Були й інші варіанти?

- Були, але я вибрав те, що мені до душі.

- На даний момент на чемпіонаті світу як і раніше виступає понад чотири десятки гравців з АПЛ. В Англії - найсильніша ліга в Європі?

- Так, я про це вже говорив. Думаю, тут більш інтенсивний футбол. Суджу про це по матчах проти англійських клубів і в складі Динамо, і за Боруссію. Швидкості в Англії дуже високі, ніхто з аутсайдерів не закривається навіть проти лідерів і на кожну атаку намагається відповідати своєю атакою. Такі речі, як затягування часу, вболівальники, напевно, взагалі не розуміють, і це дуже добре. Зрозуміло, іноді для досягнення результату необхідно вміння вистояти, але інтенсивність гри, повторюся, в англійській лізі, на мій погляд, найвища.