Мирон Маркевич: «Якби збірна України вийшла на ЧС-2018, то треба було їхати до Росії»

Футбол України 14 Липня, 11:53 852
Мирон Маркевич: «Якби збірна України вийшла на ЧС-2018, то треба було їхати до Росії»
Легендарний український тренер розповів про чемпіонат світу в Росії та роботу в цій країні.

– Ви дивитеся чемпіонат світу?

– Так, слідкую за всім. Мені важливо дивитися матчі, як спеціалісту. Це футбол. Але матчі збірної Росії не дивлюся, жодного не бачив. Принципово. Та й немає там на що дивитися.

– Деякі українці також поїхали в Росію дивитися матчі вживу. Це правильний вчинок?

– Я ставлюся до цього негативно. Дивитися футбол — одне, їхати туди — зовсім інше. Треба розрізняти ці речі.

– Якби збірна України вийшла на турнір, ви за те, щоб вона поїхала в Росію?

– Так, я вважаю, що треба було би їхати. Але не просто так. Добре зібратися, налаштуватися, показати хороший футбол і результат. І вийти в чвертьфінал, а може й далі. Це було б правильно. Але вболівальникам з України в такому випадку я б казав не їхати. В Росії і так вистачило б людей, українців, які би підтримали нашу команду.

– Ви підтримуєте фразу – «спорт поза політикою»?

– Хотілося, щоб так було, але так не є. Все перемішано й залежить одне від одного. Так собі думати можна, але це означає, що така реальність. Якщо говорити про Росію, то ви ж розумієте, що її великодержавний шовінізм не тільки в Україні, і не тільки в спорті.

– Ви проти того, щоб українські футболісти чи тренери працювали в Росії?

– Дуже проти. Так не має бути.

– Часто можна почути, що, мовляв, українські люди їдуть на заробітки в Росію, а чому футболістам не можна. Є в цьому правда?

– Не можна порівнювати бідного робочого, який їде щось заробити, з футболістом чи тренером. І футболіста, і тренера всі знають. Про нього говорять, тема така піднімається. А що звичайна людина? Поїхала – та й поїхала. Всім байдуже. Футбольні люди на видноті, вони показують якийсь приклад. В цьому і вся різниця.