Суддівський аналіз фіналу ЧС: «На користь Франції були трактовані неоднозначні епізоди. Негарно виходить»

Світовий футбол 16 Липня, 10:37 1282
Суддівський аналіз фіналу ЧС: «На користь Франції були трактовані неоднозначні епізоди. Негарно виходить»
​Екс-арбітр ФІФА, учасник чемпіонату світу 1982 Мирослав Ступар однозначний в своїй думці – одинадцятиметровий у епізоді за участю Перішича і Матюіді призначати не варто було.

Мирослава Івановича обурює те, що на цьому чемпіонаті світу Нестор Пітана діяв вкрай непослідовно. Приміром, в матчі між шведами та мексиканцями суддя не призначив пенальті в куди більш очевидному епізоді, аніж цей.

Власне, виникають запитання і в правомірності штрафного, з якого французи забили перший гол. Далі – розбір резонансних епізодів фінального матчу.

Нестор Питана
- Пітана довго дивився відеоповтор, очевидно, зважив своє рішення і призначив пенальті за гру рукою Івана Перішича. Але мені одразу пригадався матч Мексика - Швеція, в якому був епізод з більш очевидною грою рукою у виконанні Хав'єра Ернандеса. Чому Пітана не дав одинадцятиметровий тоді, де послідовність?

Гравець Хорватії був в безопорній фазі. Обоє вистрибнули, Матюіді хотів, але не зумів зіграти головою, а Перішич, опускаючись, не встиг прибрати руку. Це не була залізна ситуація для призначення одинадцятиметрового. А на фоні матчу Мексика - Швеція сьогоднішнє рішення й взагалі виглядає вершиною непослідовності у виконанні Нестора Пітани, - сказав Мирослав Ступар.

- Щодо штрафного, заробленого Грізманном. Антуан вміє гарно падати. Але ж арбітр повинен відчувати гру і розуміти, що судить фінал чемпіонату світу. В подальшому Пітана не зафіксував фоли в кількох подібних епізодах, але в моменті, коли Грізманн впав ще до того, як відбувся контакт із захисником, дав свисток. Француз проштовхнув м'яча і відразу підібрав ноги, а опонент лише тоді доторкнувся до нього. На користь Франції були трактовані неоднозначні епізоди. Негарно виходить, - завершив суддівський експерт.
Франция

Відзначимо, що в фіналі чемпіонату світу 2018 Франція переграла Хорватію 4:2 і вдруге в своїй історії здійнялася на олімп світового футболу.