Герой футбольного дня. Дерліс Гонсалес

Динамо Київ 17 Липня, 11:34 2415
Герой футбольного дня. Дерліс Гонсалес
Чергова валіза без тримача для киян...

Історія з Дерлісом Гонсалесом дуже зручно лягає на мотив мелодії про українізацію «Динамо», про більшу довіру своїм, а не легіонерам. Справді, якщо подивитися на останній сезон, то парагваєць відігравав значно меншу роль, аніж Циганков чи навіть Морозюк, який крім роботи у захисті, здатен зіграти і в середній лінії.

Проте насправді нічого спільного деградація Дерліса Гонсалеса з процесом українізації команди немає. Парагваєць – то типовий приклад іншої ситуації. Ситуації, коли футболіст втрачає будь-яке бажання віддаватися команді, не ставить інтереси колективу вище своїх особистих і живе думками про перехід до іншого клубу. У такому випадку шлях лише один – якнайшвидше розставання, що піде на користь обом сторонам.

Дерлис Гонсалес

Гонсалес – вправний, талановитий, цікавий футболіст. Але лише тоді, коли бажає працювати і віддавати себе на полі. Впродовж останнього сезону парагваєць провів кілька поєдинків, в яких не лише добре діяв у атаці, на створення, але й допомагав команді захищатися. Проте такі матчі траплялися рідко. А з приходом до команди Беньяміна Вербіча потреба псувати собі нерви і гадати, з яким настроєм Гонсалес підійде до того чи іншого поєдинку, у Олександра Хацкевича остаточно відпала. Легше було просто посадити футболіста у глибокий резерв.

Показовим може бути й факт того, що Гонсалес регулярно запізнювався опісля відпусток чи відряджень до збірної команди. В той час, коли решта збірників вчасно поверталися до «Динамо» і готувалися до найближчого поєдинку, Гонсалес відновлював затрачені на перельоти, - іноді марні, - сили.

Тримати в команді такого футболіста в ситуації, коли є ким закрити позицію (до того ж, клуб активно поводиться на трансферному ринку), сенсу немає ніякого. Але здихатися футболіста вигідно для клубу – завдання непросте. Свого часу «Динамо» затратило на трансфер Гонсалеса близько дев'яти мільйонів євро, явно переплативши «Базелю» кілька зайвих мільйонів. Нині трансферна вартість парагвайця оцінюється в шість мільйонів, проте, зважаючи на неоднозначну гру парагвайця в останньому сезоні, «Динамо» може не виручити і цього. Принаймні, черги з покупців точно немає.

Дерлис Гонсалес (Динамо)

Всього в «Динамо» Дерліс Гонсалес провів не так вже й мало – 85 поєдинків у всіх турнірах. Забив 12 голів, ще в 15-х випадках асистував або заробляв пенальті. Власне, в минулому сезоні Олександр Хацкевич випускав Дерліса і в кваліфікації Ліги чемпіонів, і в Лізі Європи, тож відпускати Гонсалеса за безцінь кияни не горять бажанням. До того ж, парагвайцю лише 24 роки, що повинно приваблювати потенційних покупців.

Що ж, можна констатувати, що черговий якісний легіонер не заграв у «Динамо» через відсутність бажання, непорозуміння з тренерами і партнерами, через специфіку клубу. До цього вже всі звикли.