Світовий футбол 20 Липня, 09:39 2683
ЛЄ. Перший кваліфікаційний раунд. Голи Есеоли та Дебелка, драма Скрипника, виліт Петрова, Петряка і Новака | 19-27
Результати матчів-відповідей першого кваліфікаційного раунду Ліги Європи.

Перший кваліфікаційний раунд Ліги Європи об'єднує 94 команди і передбачає 47 ігрових протистоянь. Переможці пройдуть до другого раунду відбору, невдахи залишаться без єврокубків мінімум на рік. Тиждень тому пройшли перші матчі протистоянь, на цьому тижні – ігри у відповідь. Чотири матчі були винесені на вівторок і середу, а основна маса поєдинків відбулася 19-го липня.

«Тобол» (Казахстан) – «Самтредіа» (Грузія) 2:0 (перший матч – 1:0)

Голи: Байиржан Туризбек 12, Аслан Дарабаєв 83

Як і в першому матчі протистояння, ворота обох команд захищали українці. Дмитро Непогодоввідстояв дев'яносто хвилин у рамці «Тобола», Сергій Погорілий – у рамці «Самтредіа».

Але якщо Непогодов знову вийшов сухим із води, то Погорілий цього разу пропустив вдвічі більше, аніж тиждень тому. Ранній гол у першому таймі і пізній – у другому. Закономірна капітуляція грузинської команди. І український воротар, насправді, не міг чимось зарадити.

Лига Европы

«Кайрат» (Казахстан) – «Енгордань» (Андорра) 7:1 (перший матч – 3:0)
Голи: Мартон Еппель 4, Мартон Еппель 11, Адерінсола Есеола 42, Мартон Еппель 44, Байиржан Ісламхан 53, Мартон Еппель 75, Ян Вороговскі 87 - Морган Лафонт 72

Сили в протистоянні були апріорі нерівними. І якщо вдома «Енгордань» ще зберегла бодай якісь залишки честі, то на казахстанській землі андорці зовсім розклеїлися.

Героєм «Кайрату» став угорський легіонер Мартон Еппель з чотирма забитими м'ячами. На цьому фоні загубилися всі інші, але ми відзначаємо гол українця Адерінсоли Есеоли. Наш співвітчизник забив і спокійно пішов на відпочинок після першого тайму. Завдання виконане.

«Віторул» (Румунія) – «Расінг» (Люксембург) 0:0 (перший матч – 2:0)

Власне, румуни вирішили не напружуватися в домашньому матчі – і мали на це повне право. Перевага, здобута на полі суперника в першому матчі, дозволяла зіграти без вогника в очах. На таких стадіях виправданий прагматизм.

«Динамо» (Мінськ, Білорусь) – «Деррі Сіті» (Ірландія) 1:2 (перший матч – 2:0)
Голи: Олександр Шахівко 28 – Алістер Рой 7, Рорі Гале 75

Білоруси були занадто впевненими опісля перемоги на ірландській землі. В підсумку, все завершилося неприємною поразкою, але не вильотом із єврокубків. «Динамо» забило ще й удома, тож «Деррі Сіті» мусив відзначатися тричі. А то було завдання підвищеної складності.

«Лачі» (Албанія) – «Анортосіс» (Кіпр) 1:0 (перший матч – 1:2)
Гол: Мирто Узуні 89

Кіпріоти ходили тонким льодом. Один єдиний гол «Лачі» в звітному поєдинку вибивав їх із єврокубків. Гості мужньо терпіли аж до 89 хвилини, але потім таки розірвали тоненьку ниточку надії. Далі йде «Лачі», який зіграє з переможцем пари «Гленавон» – «Мольде».

«Іртиш» (Казахстан) – «Тракай» (Литва) 0:1 (перший матч – 0:0)
Гол: Свайнас Цизас 19

Для Казахстану день почався вдало – з перемог «Тобола» та «Кайрата». Однак «Іртиш» не зумів підтримати темпу своїх співвітчизників. Поразка 0:1 на власному полі після нічиї 0:0 в першому матчі перекриває «Іртишу» повітря.

Відзначимо, що у резерві «Тракая» просидів український голкіпер Тимофій Шеремета.

«Гандзасар» (Вірменія) – «Лєх» (Польща) 2:1 (перший матч – 0:2)
Голи: Лубамба Мусонда 50, Гегам Харутунян 67 – Лукаш Тралка 90+4

Лех (Познань)

Ледь не догрався «Лєх» до додаткового часу опісля комфортної перемоги на власному полі. Поляки приїхали до Вірменії як на курорт, до того ж, дозволили собі виставити не всіх основних футболістів. Зокрема, дев'яносто хвилин у резерві просидів Володимир Костевич.

Врятувався «Лєх» на 90+4-й хвилині, позбавивши своїх вболівальників стресу у вигляді додаткового часу.

«Нимме Калью» (Естонія) – «Стьярнан» (Ісландія) 1:0 (перший матч – 0:3)
Голи: Рімо Хунд 89

Андрій Маркович (90 хвилин) з партнерами грюкнули дверима на прощання з Лігою Європи. Принаймні, 1:0 після поразки 0:3 – нехай і скромний, але грюкіт кулаком по столу. Мінус одна команда з українцем у складі.

«Славія» (Софія, Болгарія) – «Ільверс» (Фінляндія) 2:1 (перший матч – 1:0)
Голи: Галін Іванов 36, Галін Іванов 56 – Маріус Нубіссі 55

«Славія» була фаворитом до початку протистояння і після першої його серії. Зрештою, болгари підтвердили статус і в домашньому матчі. Загальна перемога з рахунком 3:1.

«Мольде» (Норвегія) – «Гленавон» (Північна Ірландія) 5:1 (перший матч – 1:2)
Голи: Етзаз Хюссаін 29 (пен.), Ерік Естад 34, Ерік Естад 59, Ерік Естад 90, Бабакар Сарр 90+4 – Вегард Форрен 62 (пен.)

За такими матчами приємно спостерігати нейтральним вболівальникам. «Мольде» програв першу зустріч, але вдома увімкнув максимальні оберти і доволі спокійно не лише відіграв відставання, але й вийшов вперед. Норвегія в ударі.

«Гзіра» (Мальта) – «Раднічкі» (Сербія) 0:1 (перший матч – 0:4)
Гол: Радован Панков 8

Тарас Бондаренко розпочав матч у запасі, але вже на 34-й хвилині з'явився на полі в результаті заміни. Власне, напруги і інтриги в цьому матчі не було, бо першу серію протистояння «Раднічкі» виграли з рахунком 4:0. Суперники з різних вагових категорій.

«Слован» (Словаччина) – «Мілсамі» (Молдова) 5:0 (перший матч – 4:2)
Голи: Андра Шпорар 14, Андра Шпорар 25, Моха 33, Боріс Цміяніч 52, Моха 77

Артем Сухоцький не лише відіграв повний матч (в першій серії протистояння також брав участь), а й зарядився порцією позитивних емоцій. Команда українця в двох поєдинках відвантажила суперникові дев'ять голів, у свої ворота отримавши лише два. Гарний результат.

Відзначаємо також дубль екс-гравця «Олімпіка» Мохи.

«Кешля» (Азербайджан) – «Бальцан» (Мальта) 2:1 (перший матч – 1:4)
Голи: Меза Коллі 11 (пен.), Славік Алхасов 90+1 – Андрійя Майдевач 90+6

Вилучення: Андрійя Майдевач 90+6 («Бальцан»)

Звільнення Юрія Максимова не допомогло… «Кешля» виграла домашній матч, але не з тією різницею, яка б дозволила пройти далі. Болісний удар по амбіціях президента «Кешлі».

«Аполлон» (Кіпр) – «Стумбрас» (Литва) 2:0 (перший матч – 0:1)
Голи: Гектор Юсте 6, Гектор Юсте 62

Команда з Кіпру методично тиснула на ворота «Стумбраса» і зламала суперникові хребет. Це був вольовий результат опісля поразки в першому матчі. В боротьбі приблизно рівних за класом суперників гору взяли більш загартовані.

«Шахтар» (Білорусь) – «Коннас Кей» (Уельс) 2:0 (перший матч – 3:1)
Голи: Еліс Бакай 24 (пен.), Денис Лаптєв 82

Вилучення: Енді Овенс 62 («Коннас Кей»)

Перший гол «Шахтаря» з пенальті забив екс-гравець «Чорноморця» Еліс Бакай. Цим білоруси лише підтвердили свою перевагу, здобуту в першій серії протистояння. «Коннас Кей» – з нижчої вагової категорії.

«Жальгіріс» (Литва) – «Клаксвік» (Фарерські острови) 1:1 (перший матч – 2:1)
Голи: Ліві Антал 7 – Ронні Моллер-Іверсен 66

Доволі скромно від «Жальгіріса» як для матчів проти представника Фарерських островів. З іншого боку, за вікном лише початок сезону, отож витрачати зайві сили там, де ситуація цього не вимагає, сенсу немає. Складніше буде далі.

«Вардар» (Македонія) – «П'юнік» (Вірменія) 0:2 (перший матч – 0:1)
Голи: Бакар Бальде 85, Бакар Бальде 88

Несподіваний результат. «Вардар» програв у Вірменії, проте вдома грозився влаштувати суперникові «гостинний прийом». Але суперник добре підготувався до випробування і відстояв свої ворота у недоторканості. Та ще й під завісу завдав двох смертельних для македонців ударів – 0:2.

Євген Новак, котрий відіграв повний матч на фоні звістки про підписання нового контракту, розчарований. У складі «П'юніка» 61 хвилину відбігав українець Максим Трусевич. Записуємо до сенсацій.

«Маккабі» (Т-А, Ізраїль) – «Ференцварош» (Угорщина) 1:0 (перший матч – 1:1)
Гол: Еліран Атар 45

Іван Петряк вийшов в основному складі «Ференцвароша» (відіграв 74 хвилини), але не допоміг угорській команді пройти «Маккабі». Ізраїльтяни були великими фаворитами протистояння, проте перший матч угорці провели вельми гідно. Тому надія жила. Але, але… «Ференцварош» не забив, а голи були обов'язковою умовою для успіху.

«Сарпсборг» (Норвегія) – ІБВ (Ісландія) 2:0 (перший матч – 4:0)
Голи: Міккель Аггер 15, Міккель Аггер 82

Тотальна перевага норвежців. В загальній сумі «Сарпсборг» відвантажив бідолашним ісландцям шість голів. Норвегія, між іншим, йде без втрат у цьому єврокубковому сезоні.

«Хеккен» (Швеція) – «Лієпая» (Латвія) 1:2 (перший матч – 3:0)
Голи: Насіру Мохаммед 42 – Саді Гуйє 11, Гіртс Карлсонс 86

Латвія втрачає свого представника. Власне, марно було очікувати чогось іншого після провалу «Лієпаї» на власному полі. Скільки б прибалти не докладали зусиль у гостьовому поєдинку – все марно.

«Заря» (Молдова) – «Гурнік» (Польща) 1:1 (перший матч – 0:1)
Голи: Гільєрме 7 – Даніель Смуга 84

Молдавани були близькі до того, аби перевести гру в додатковий час. Однак Олег Єрмак (90 хвилин) та компанія не встояли у захисті, пропустивши гол незадовго до фінального свистка. Прикро, але така реальність.

«Динамо» (Тбілісі, Грузія) – «Дунайска Стреда» (Словаччина) 1:2 (перший матч – 1:1)
Голи: Буду Жівжівадзе 41 – Юссуф Байо 86, Юссуф Байо 90+4

Дмитро Іванісеня відіграв весь матч, взявши участь у великій драмі для тбіліського «Динамо». По ходу поєдинку грузини вели в рахунку, але пропустили два фатальних для себе голи на 86-й і 90+4-й хвилинах. Максим Третьяков вийшов на заміну на 80-й хвилині, отож збагатився порцією позитивних емоцій.

«Рига» (Латвія) – ЦСКА (Софія, Болгарія) 1:0; пен.: 3:5 (перший матч – 0:1)
Гол: Антоніш Черномордіш 44

Вилучення: Стефан Паніч 109 («Рига») – Тіаго Родрігес 74 (ЦСКА)

Скрипник драматично вилітає з Ліги Європи. Його «Рига» відігралася після поразки на полі софійського ЦСКА, дотерпіла до серії пенальті (а наприкінці основного часу, між іншим, болгари не реалізували пенальті), а вже там капітулювала… Дуже образливо.

Українець Володимир Баєнко відіграв 120 хвилин і навіть забив один з ударів серії. Але кому від того легше? Вкрай прикра поразка.

«Прогресс» (Люксембург) – «Габала» (Азербайджан) 0:1 (перший матч – 2:0)
Гол: Стівен Жозеф-Монроз 28

Вилучення: Тамкін Халілзаде 79 («Габала»)

«Габала» подарувала надію своїм вболівальникам відносно раннім голом Жозефа-Монроза. Задля паритету залишався лише один точний удар. Але колишня команда Григорчука раз за разом натикалася на непрохідну скелю. В підсумку, так і не забила рятівний гол. Перемога 1:0 на полі суперника – і поразка за загальним рахунком протистояння.

Дмитро Безотосний відіграв весь матч – другий і останній у цій Лізі Європи.

«Нордшелланн» (Данія) – «Кліфтонвіл» (Північна Ірландія) 2:1 (перший матч – 1:0)
Голи: Гудсвей Доньо 58 – Андреас Ольсен 83 – Джой Кормлі 6 (пен.)

Очікуваний, прогнозований результат. Данці не розгубилися навіть після швидко пропущеного голу.

АІК (Швеція) – «Шемрок Роверс» (Ірландія) 1:1 (д.ч.) (перший матч – 1:0)
Голи: Ніколас Стефанеллі 94 - Даніель Карр 19

Важкий матч для обох команд. Шведи мали мінімальну перевагу після першого матчу, але дозволили ірландцям відновити паритет. Отож дев'яноста хвилин суперникам не вистачило, що вимагало від них додаткових зусиль. І більше прихованих ресурсів виявилося у АІКа. Важка перемога за сумою двох матчів.

«Бейтар» (Ізраїль) – «Чіхура» (Грузія) 1:2 (перший матч – 0:0)
Голи: Ідан Веред 62 – Леван Какубава 74, Гіоргі Габедава 83 (пен.)

Грузини проявили характер. Незважаючи на те, що пропустили першими, не лише відігралися (а їх вдовольняла і нічия), а й виграли. Заслужений успіх.

«Пріштіна» (Косово) – «Фола» (Люксембург) 0:0; пен.: 4:5 (перший матч – 0:0)

Супер-протистояння… 120 хвилин без голів і драматична серія пенальті, що обрала щасливчиком команду з Люксембургу.

«Люфтетарі» (Албанія) – «Вентспілс» (Латвія) 3:3 (перший матч – 0:5)
Голи: Васіл Шкуртай 44 (пен), Мальдін Ймерай 55, Владан Мілосавлєвіч 61 – Аделеке Акіньємі 45+4, Аделеке Акіньємі 45+8, Абдулахі Альфа 90+3

Яскравий, видовищний матч, який, втім, нічого не вирішував. «Вентспілс» вдома виграв 5:0, тож в Албанії грав у своє задоволення.

Весело було також і українцю Гіулі Манджгаладзе. Відіграв повний поєдинок.

«Копенгаген» (Данія) – «КуПС» (Фінляндія) 1:1 (перший матч – 1:0)
Голи: Деніс Вавро 81 (пен.) – Расмус Карялайнен 75

Вболівальники «Копенгагена» схопилися за голови, коли їхня команда пропустила, натякнувши, що в цьому протистоянні може бути додатковий час. Але вчасно данці схаменулися і забили свій гол. Нічия їх влаштувала.

«Сараєво» (Боснія і Герцеговина) – «Бананц» (Вірменія) 3:0 (перший матч – 2:1)
Голи: Ніхад Муякіч 31, Мерзудін Ахметовіч 38, Евкія Резіч 72

Боснійці без надсузисль довели свою перевагу над вірменами. Безальтернативно.

«Марібор» (Словенія) – «Тірана» (Албанія) 2:0 (перший матч – 1:0)
Голи: Амір Дервісевіч 31, Маркос Таварес 90

Власне, те, що очікували вболівальники «Марібора». Вдома іменита словенська команда більш впевнено розібралася з албанською «Тіраною». Сенсації не відбулося.

«Младость» (Чорногорія) – «Торсхавн» (Фарерські острови) 1:2 (перший матч – 0:0)
Голи: Зоран Петровіч 4 – Бенджамен Гайнесен 51, Каймар Сааг 83

Ось вам і Фарерські острови. Нічия «Будучності» на полі «Торсхавна» сприймалася як випадковий результат, але після поєдинку у відповідь сприйняття змішалося повністю. Острів'яни не просто пройшли далі, а зробили це з розмахом. Ще одна сенсація.

«Партизан» (Сербія) – «Рудар» (Чорногорія) 3:0 (перший матч – 3:0)
Голи: Даніло Пантіч 11, Огнєн Озеговіч 44, Рікардо Гомес 83

Без варіантів. Двічі по 3:0 – класика боротьби фаворита проти аутсайдера.

«Тренчін» (Словаччина) – «Будучность» (Чорногорія) 1:1 (перший матч – 2:0)
Голи: Антоніо Мансе 70 – Міхайло Перовіч 90

Словаки не без нервових потрясінь пройшли далі. Не вдалося переграти «Будучность», але перевага, здобута у першому матчі, розв'язувала руки. Зрештою, «Тренчін» повністю задоволений домашньою нічиєю.

«Осієк» (Хорватія) – «Петрокуб» (Румунія) 2:1 (перший матч – 1:1)
Голи: Роберт Мудражіла 15, Борна Барішіч 61 – Владімір Амбровс 22 (пен.)

Дмитро Льопа вийшов на поле на 22-й хвилині, а на 66-й був замінений. Власне, «Осієк» напружено боровся за прохід далі, тому тренер вертівся, наче змія. І його рішення виправдані, адже хорвати здобули бажану перемогу.

«Коулрейн» (Північна Ірландія) – «Спартак Златібор Вода» (Сербія) 0:2 (перший матч – 1:1)
Голи: Міле Савковіч 33, Боян Чечаріч 90

Цупкі, непоступливі серби дотиснули «Коулрейн» на його території. Прикро для північно-ірландців, адже після першого поєдинку був доволі зручний плацдарм.

НСІ (Фарерські острови) – «Хіберніан» (Шотландія) 4:6 (перший матч – 1:6)
Голи: Ефе Амброс 1 (автогол), Кламінт Ольсен 6, Кламінт Ольсен 35, Кламінт Ольсен 57 – Джон МакГінн 10, Левіс Стевенсон 16, Давід Грей 45, Ефе Амброс 50, Стефен Маллан 70, Стефен Маллан 77

Щось неймовірне з точки зору результативності. «Хіберніан» як і тиждень тому забив у ворота суперника шість голів, але цього разу дозволив і біля своїх володінь покружляти. 4:6 – фестиваль.

«Тре Фіорі» (Сан-Марино) – «Рудар» (Словенія) 0:3 (перший матч – 0:7)
Голи: Клемент Бола 43, Влатко Шімуніч 47, Абу Камара 71

Тут все було зрозуміло після першого поєдинку. Але й у матчі-відповіді «Рудар» не зробив поблажок суперникові. Десять голів впродовж 180-и хвилин – серйозно.

«Дандолк» (Ірландія) – «Левадія» (Естонія) 2:1 (перший матч – 1:0)
Голи: Пат Хобан 31, Майкл Дуффі 33 – Роман Дебелко 41

Гол Романа Дебелка, на жаль, не допоміг «Левадії» здобути бодай нічию на полі «Дандолка». Також за команду з Естонії весь матч, - як і Дебелко, - відіграв Юрій Ткачук. Прикра, але закономірна поразка «Левадії». Навіть дві поразки.

«Уйпешт» (Угорщина) – «Нефтчі» (Азербайджан) 4:0 (перший матч – 1:3)
Голи: Роберт Літаускі 19, Боян Санковіч 22, Донат Зотер 55, Обінна Нвободо 65

Кирило Петров (90 хвилин) з компанією гучно провалилися в Угорщині. В першому матчі «Нефтчі» здобув доволі комфортну перевагу, але в гостях буквально провалився під землю. Що ж, звинувачувати підопічні Роберто Бордіна можуть лише самих себе.

«Домжале» (Словенія) – «Шірокі Брієг» (Боснія і Герцеговина) 1:1 (перший матч – 2:2)
Голи: Даріо Мельняк 11 – Бернардо Матіч 74

Команди в двох матчах так і не виявили сильнішого, обмінявшись однаковою кількістю голів. Далі йдуть словенці за рахунок більшої кількості м'ячів на виїзді.

«Хабнафьордюр» (Ісландія) – «Лахті» (Фінляндія) 0:0 (перший матч – 3:0)

Все завершилося банально і прозаїчно – нульової нічиєю, яка влаштувала ісландців, і вбила надії фінів. На цьому – крапка.