Безсмертний: «Динамо» зберегло стабільність, але «Шахтар» завжди вгадує з гравцями»

Динамо Київ 21 Липня, 13:54 693
Безсмертний: «Динамо» зберегло стабільність, але «Шахтар» завжди вгадує з гравцями»
Анатолій Безсмертний грав за «Динамо» з 1992-го по 1994-й, двічі ставав чемпіоном України і вигравав національний кубок. Напередодні матчу за Суперкубок Анатолій Петрович оцінив шанси на успіх «Динамо» і «Шахтаря».

- У суботу наc чекає чергове протистояння на Суперкубок України «Динамо» - «Шахтар». У цій грі закладається психологічний плацдарм до майбутніх перемог. У кого психологія переможця виявиться вище?

- Кожна команда буде мотивована. Психологія переможця, що у «Шахтаря», що у «Динамо» в рівнозначній мірі сильна. Тренери і гравці будуть налаштовуватися тільки на максимальний результат, і перша гра покаже, хто як підготовлений, і як плідно провели передсезонні збори. Дуже важливо здобути першу перемогу, яка буде хорошим доробком на весь чемпіонат. Адже будь-яка перемога - це шлях до майбутніх успіхів.

- Яка з команд провела кращу селекцію?

- «Шахтар» після закінчення сезону зазнав більших втрати, ніж «Динамо». Такі гравці як: Срна, Бернард, Фред, Ферейра визначали гру команди. Нових бразильців, які прийшли, ми ще не бачили, за винятком Мораєса, і як вони впишуться в команду, скоро побачимо. Правда, знаючи вмілу і якісну селекцію гірників, вони завжди з гравцями вгадували, які розкривалися в команді і надалі з вигодою продавалися в провідні клуби Європи.

Що стосується «Динамо», то у них гучних втрат не було, крім Мораєса і Хачереді, які теж визначали стиль командної гри. Але, у киян є хороша молодь, яка може замінити футболістів, які пішли, і вони це вже довели в минулому сезоні. За придбання важко щось сказати, тому що ми їх ще не бачили. Збори це одне, а чемпіонат - це показник, наскільки якісним було поповнення. Головне - кияни зберегли стабільність.

- Хто з команд може кинути виклик грандам вітчизняного футболу?

- Сьогодні я таких команд не бачу. Все залишиться на колишньому рівні. Боротьба за перше місце знову буде між «Динамо» і «Шахтарем». На тлі інших наші гранди виглядають більш стабільними командами, видно велику різницю у всьому: в майстерності гравців, в структурі, в інфраструктурі і в багато іншому. Тут нема про що дискутувати.

- Що очікуєте нового у старті чемпіонаті?

- Хотілося б, щоб боротьба велася не тільки між двома клубами, щоб наш чемпіонат був рівніший, щоб грало не 12 команд, а 16, надати нашому розіграшу інтерес з боку глядачів. Адже поклавши руку на серце, наш чемпіонат не дуже цікавий, а особливо на тлі минулого чемпіонату світу.

- Які збірні розчарували вас, а які сподобалися?

- Розчарували ті команди, ті гранди, які повинні були вклинитися в боротьбу за перше місце: Аргентина, Іспанія, Німеччина. А порадували: Хорватія, Франція. Класні збірні Уругваю, Бельгії. Здивували англійці, росіяни. Чемпіонат світу був цікавим і непередбачуваним, майже всі команди вирівнялися, і слабких суперників не залишилося. Зараз без надзусиль не обіграєш жодну команду.