Чи поверне «Динамо» титул? Топ-5 головних інтриг УПЛ

Динамо Київ 25 Липня, 12:38 1582
Чи поверне «Динамо» титул? Топ-5 головних інтриг УПЛ
Сьогодні в боротьбу за українське футбольне чемпіонство включаються головні фаворити сезону – «Шахтар» та «Динамо».

Список головних інтриг сезону 2018/19 в УПЛ, серед яких особливе місце займає питання «Хто завоює титул?»

Чи підтвердяться на довгій дистанції тенденції одеського Суперкубку? По-іншому цю інтригу можна сформулювати так: чи справді «Динамо» краще готове до нового сезону, ніж «Шахтар», як це показав матч за Суперкубок України в Одесі?

Адже «гірники» втратили більше важливих гравців у літнє міжсезоння, виглядали менш збалансованим колективом і взагалі було відчуття, що при Фонсеці «Шахтар» розучився грати проти «Динамо». Чи буде так протягом всього чемпіонату? Чи зможуть «гірники» перервати свою довгу серію матчів проти «Динамо» без перемог в чемпіонаті? І чи багато очок втратять гранди у матчах проти інших представників УПЛ? Ці питання, а точніше – відповіді на них, вирішать долю чемпіонського титулу в 2019 році.

Хто забере бронзу? Як би не прогресували інші клуби Прем'єр-ліги, але наразі потіснити «Динамо» і «Шахтар» з зони Ліги чемпіонів жодному з них не вдасться, тому іншим 10-ти учасникам УПЛ залишається боротися лише за один комплект нагород – бронзовий.

Хто буде фаворитом цієї боротьби? З одного боку, все очевидно – «Зоря» та «Ворскла», як найстабільніші колективи з числа середняків УПЛ. Але є фактори, які говорять проти цих двох команд: «Зоря» втратила кілька важливих виконавців влітку (в першу чергу – Луніна та Юрі), у «Ворскли» перманентні фінансові проблеми, та ще і «розрив» на два фронти восени, коли полтавці зіграють в груповому етапі Ліги Європи (а це 6 матчів). Отже не виключаємо появу нових претендентів на бронзу. Серед яких виокремимо «Олександрію» і «Карпати». Нехай «Леви» і програли перший матч сезону, але за кадровим потенціалом мають великі перспективи і, якщо не втратять головних зірок на чолі з Карраскалем, то матимуть всі шанси, аби виправити невдалий старт і боротися за високі позиції.

Чи не перетвориться друга частина сезону у формальність для більшості команд? Вже зараз у керівництві УПЛ та ФФУ голосно говорять про можливе розширення ліги до 16-ти команд з наступного сезону. Якщо розширення станеться і про нього буде оголошено вже протягом поточної кампанії, то змагання у так званій «другій шістці» на другому етапі сезону можуть просто втратити будь-який сенс. Адже, скоріш за все, при розширенні ліги ніхто з діючих учасників УПЛ не вилітатиме, а тому сезон 6 клубів можуть догравати без будь-якого побоювання за свою долю.

Подивимося, що придумають керівники вітчизняного футболу, аби уникнути такої ситуації. Можливо, варто почекати з розширенням, або ж якось регламентувати обмін між УПЛ та Першою лігою, щоб боротьба наприкінці сезону у «вишці» мала хоча б якийсь сенс. Влаштувати перехідні матчі, чи щось на зразок цього.

Чи «доживуть» до кінця сезону всі учасники УПЛ? Ще одна болюча тема для українського футболу – фінанси. Наразі всі 12 команд УПЛ декларують стабільність, але, якщо зануритися в деталі, то у більшості знайдуться «підводні течії». Десь затримують зарплату і чекають призових з Європи, хтось занадто залежить від настрою господаря клубу і вже за місяць-другий цей настрій може змінитися з цікавості та азарту на байдужість. Що і казати, якщо навіть у «Динамо» не все яскраво з фінансами, і за чутками київський клуб купує новачків «у кредит»!? Може так статися, що розширення УПЛ і не знадобиться. Принаймні, у наступному році.

Чи вдасться новому керівництву УПЛ збільшити відвідуваність? Новий президент Прем'єр-ліги швейцарець Томас Грімм заявив, що його основою задачею є зробити чемпіонат більш привабливим для глядачів і збільшити число любителів футболу на трибунах. Грімм не став вдаватися в подробиці того, як саме він хоче збільшити відвідуваність, лише заявив, що в цьому напрямку працюватиме пліч о пліч з клубами та їх керівниками. Що ж, подивимося, що вийде у поважних функціонерів та власників українських ФК в цьому непростому «бізнесі». Поки що, судячи зі старту чемпіонату, глядач за українським футболом, якщо і скучив, то не так вже і сильно. Почекаємо, що буде далі.

Степан Казимерчак