Футбол України 25 Липня, 13:29 1109
За мотивами жеребкування Ліги чемпіонів. Як українці нокаутували «Славію» в Празі | 19-27
Перший вихід донецького «Шахтаря» в груповий турнір Ліги чемпіонів пов'язаний якраз із чеської «Славією», яка в третьому відбірковому раунді ЛЧ буде змагатися з київським «Динамо».

У Донецьку тоді тільки зароджувалася команда високого рівня, а її футболісти - Вірт, Старостяк, Кривенцов, Тимощук, Попов, Бахарєв, Зубов, Ателькін, Воробей, Бєлік - стали легендами головної команди Донбасу. Біля керма гірників тоді стояв Віктор Прокопенко, який назавжди залишиться в пам'яті вболівальників, як тренер, який подарував Донецьку Лігу чемпіонів.

Щоб пробитися в перший свій груповий турнір, Шахтарю треба було взяти чеський бар'єр. Гірники це зробили в одному з найдраматичніших протистоянь в своїй історії на міжнародній арені.

Програвши перший матч Славії в Донецьку 0:1, в матчі-відповіді гірники лише на останніх хвилинах другого тайму завдяки голу Андрія Воробея перевели матч у додатковий час. Цей гол окрилив Шахтар і в додатковий час Сергій Ателькін вдало замкнув простріл з флангу.

У груповому турнірі ЛЧ Шахтар, до речі, обличчям в бруд не впав, посівши третє місце, яке дозволило донецькій команді вийти в євровесну і перебратися в Кубок УЄФА.