Герой футбольного дня. Тамаш Кадар / Ісмаїлі

Динамо Київ 25 Липня, 15:59 1332
Герой футбольного дня. Тамаш Кадар / Ісмаїлі
Захисник «Динамо» весь час опиняється в епіцентрі брудних подій.

Конспірологічним теоріям у журналістиці немає місця, а ось психологію футболістів потрібно враховувати в тих чи інших ситуаціях. Чи міг Тамаш Кадар зберегти образу на гравців «Шахтаря» за події, що відбулися в матчі річної давнини, і виплеснути емоції у вкрай безтурботному епізоді останнього протистояння між двома грандами українського футболу?

Лише нагадаємо читачам про матч 26-го туру УПЛ 2016/17 між «Динамо» та «Шахтарем». Тоді донеччани виграли 1:0, але більше поєдинок запам'ятався тим, що одразу четверо «динамівців» отримали травми – Денис Гармаш, Віторіну Антунеш, Александар Пантіч і Тамаш Кадар. Власне, угорцеві дісталося найбільше – опісля зіткнення з Срною захисника з кровотечею відправили відразу до лікарні. Як стало відомо пізніше, у оборонця «Динамо» від удару Срни лопнула судина.

Власне, ось цей епізод.


Тоді Срна не отримав ніякого покарання від Костянтина Труханова, для якого, до слова, то було перше Класичне дербі в суддівській кар'єрі. Не отримав покарання і Факундо Феррейра за відмашку проти Пантіча. Так само уникнув покарання сам Пантіч за грубий фол проти Бернарда. А Денис Гармаш взагалі міг отримати червону карточку, але пішов з поля лише з «гірчичником».

Одним словом, Труханов судив справжню бійню. Після того були ще чотири Класичних дербі за суддівства цього арбітра (включно з останнім Суперкубком). І лише одне завершилося більш-менш мирно. Одразу можна пригадати фінал Кубка України 2017, коли «Шахтар» обіграв «Динамо» в результаті голу з сумнівного пенальті за контакт м'яча з рукою Пантіча. Тоді, крім всього іншого, Срна не отримав закономірного вилучення через зумисний удар Гармаша, а Кадар знову спровокував сутичку поштовхом суперника опісля падіння. Але тоді пристрасті вгамувалися завдяки декільком попередженням, винесеним Трухановим.

І ось останній матч за Суперкубок. Кадар в парі з Кендзьорою в вельми безтурботній ситуації по-хамськи обійшлися з Тотовицьким, а найбільше може постраждати Ісмаілі, якому грозить кількаматчева дискваліфікація.

Исмаили (Шахтер)

Всі наче ходять колом. Труханов постійно змушений вгамовувати сутички між гравцями «Шахтаря» та «Динамо» (і не завжди робить це успішно), Кадар весь час опиняється в епіцентрі брудних подій, а серед гравців «Шахтаря» найбільше покарання від Труханова отримав футболіст з найменш заплямованою репутацією.


Післямова. І ще один момент. Фол Кендзьори/Кадара проти Тотовицького відбувся в штрафному майданчику «Динамо», коли м'яч перебував у грі. А це ж – одинадцятиметровий удар. Арбітр сконцентрував свою увагу на конфлікті, але забув про суто ігрову складову.