КДК ФФУ: «Матч без глядачів - дуже лояльне і адекватне покарання для «Динамо»

Динамо Київ 26 Липня, 15:38 1637
КДК ФФУ: «Матч без глядачів - дуже лояльне і адекватне покарання для «Динамо» | 19-27
Відповідальний секретар КДК ФФУ Ігор Грищенко розповів про те, як нова редакція дисциплінарних правил позначиться на українських клубах, а також про деякі гучні останні інциденти.

- Дійсно, в дисциплінарні правила були введені зміни. Це пов'язано з тим, що попередня версія правил була затверджена в 2016 році. І зараз ми змушені були провести моніторинг, систематизацію практики, щоб зрозуміти, наскільки норми даних правил можуть бути адекватними у плані покарання.

І останні кілька матчів, зокрема поєдинок «Динамо» - «Шахтар» в останньому турі минулого чемпіонату показав, що у КДК не завжди достатньо інструментів, щоб адекватно відреагувати на ту кількість порушень, яка є на сьогоднішній день. Проаналізувавши всю практику порушень за останні два сезони, ми в трьох напрямках посилили відповідальність клубів. Перший - за використання піротехнічних засобів, другий - за використання заборонених згідно з довідником FARE символів зі слоганами, третій - несанкціонована поява осіб на полі. Те, що раніше не було нормою, але часто виявляється в останніх сезонах. Зокрема, це ми бачили на матчі «Динамо» - «Шахтар».

- Які конкретно заходи були прийняті?

- Були, по-перше, підняті грошові штрафи. Крім того, якщо раніше ми карали матчами без вболівальників за систематичні порушення, то тепер навіть за перше грубе порушення ми маємо право зобов'язати команду проводити матчі без глядачів. А їх кількість приймає КДК в залежності від ступеня порушень, наявності обтяжуючих обставин.

- Наскільки сильно виросли штрафні санкції для клубів?

- У нас там є шкала «від» і «до». Так ось, нижня графа зросла. наприклад, за кидання предметів в ігрову зону штраф тепер становить від 25 тисяч гривень. А максимальний розмір - 500 тисяч гривень.

- Хто став ініціатором змін?

- У нас щільно, в постійному контакті працюють КДК, юридичний департамент ФФУ, юристи ПФЛ і Прем'єр-ліги. Тому ближче до кінця сезону з'явилася ініціатива адміністрації Федерації футболу України зібрати робочу групу. До неї увійшли представники ФФУ, ПФЛ, УПЛ. Ми провели кілька засідань, підготували пропозиції і відправили їх на розгляд виконкому федерації.

- При підготовці змін враховувався досвід зарубіжних країн, якщо так, то яких?

- В першу чергу ми намагаємося брати за основу досвід УЄФА і практику застосування ними дисциплінарних норм. Ми не вважаємо, що копіювання підходу певної країни є правильним, адже в кожній країні своя специфіка. Тому ми беремо загальні норми діяльності УЄФА та намагаємося їх адаптувати з урахуванням наших ментальних особливостей.

- Матч «Динамо» - «Шахтар» пройшов без глядачів за минулі гріхи уболівальників, а Ігор Суркіс дав досить різку оцінку цьому рішенню КДК ФФУ. Що скажете з цього приводу?

- Вважаю, що покарання дуже адекватне і досить лояльне, якщо врахувати весь перелік порушень, які вболівальники «Динамо» допустили під час матчу останнього туру - використання близько 500 піротехнічних засобів протягом усього матчу, кидання піротехніки в ігрову зону, неодноразове вибігання вболівальників на футбольне поле, масове вибігання після закінчення матчу. Тільки дивом поєдинок не було зупинено достроково. І те, що «Динамо» на це рішення сьогодні так і не подало апеляцію, зайвий раз доводить: в клубі прекрасно розуміють, що рішення з цього матчу може бути тільки посиленим, але ні в якому разі не ослабленим. Також хотілося б відзначити, що ті рішення, які приймалися по «Динамо» раніше, мали позитив, адже після цього протягом декількох домашніх матчів клубу ми могли не побачити жодного піротехнічного засобу. Але все одно найбільш дієвою вважаю в таких випадках персональну відповідальність - ідентифікація особистості, заборона на відвідування матчів плюс примус порушника сплачувати штрафи з власної кишені. Це те, що може допомогти цю проблему вирішити.

- Куди йдуть кошти, на які штрафуються вболівальники і хто здійснює контроль за їх витратою?

- Ці кошти йдуть на спеціальний рахунок Федерації футболу України, звідки направляються на розвиток дитячо-масового футболу, поліпшення інфраструктури, футбольних полів. Дисциплінарні органи, всі члени КДК працюють на громадських засадах, ні зарплати, ні будь-яких бонусів з цих штрафів не отримують. Відповідно, не зацікавлені, щоб росли розміри цих штрафів. Зацікавлені в одному - щоб перемогти певні негативні тенденції, які мають місце бути на трибунах.