Подія футбольного дня. Початок боротьби в Таблиці коефіцієнтів

Футбол України 27 Липня, 09:22 1236
Подія футбольного дня. Початок боротьби в Таблиці коефіцієнтів
Перші кроки в боротьбі за рейтинг асоціацій.

Новий сезон – новий етап боротьби в Таблиці коефіцієнтів. Вчора в єврокубках стартувала не лише Україна, але і її прямі конкуренти в боротьбі за позиції рейтингу асоціацій.

«Маріуполь» взяв пів бала за нічию з «Юргорденом», а ось Бельгія збагатилася максимумом з можливого – перемога «Генка» над «Фолою». Саме бельгійці є нашими основними конкурентами в цьому сезоні – асоціації розділяє неповний бал.

При цьому, у двох країн абсолютно ідентичні стартові позиції – по одній команді автоматично в групі Ліги чемпіонів, по одній – у кваліфікації; обоє провели по одній команді в груповий етап Ліги Європи, а ще дві команди стартують з кваліфікації – другого і третього раундів. Зменшує напругу цієї боротьби лише одна деталь – боротьба ведеться практично лише за престиж.

Таблица коэффициентов

Бо Україна і Бельгія посідають восьме і дев'яте місця в Таблиці коефіцієнтів, які нічим не відрізняються в площині заявок і стартових позицій. Перевага восьмої сходинки лише у тому, що чемпіон Асоціації за певних умов може посіятися з першого кошика Ліги чемпіонів. Країна з дев'ятого місця такого привілею не має.

Важливіше втримати на відстані турків, які мають однакові з Україною стартові позиції лише через зрушення в сітці єврокубків. Фактично ж, десяте місце – це більш ранній старт віце-чемпіона у кваліфікації Ліги чемпіонів. Нині Україна випереджає Туреччину на чотири бали («Бешикташ» уже відіграв пів балу завдяки перемозі над «Торсхавном»).

Попереду нас – Португалія. Відстає Україна на чотири бали і має однакові з конкурентом стартові позиції клубів. У Португалії вчора стартував «Ріо Аве», програвши 0:1 на полі «Ягеллонії». Якщо поляки оформлять виліт конкурента – буде добре; головне, аби не опинився в цій же ямі «Маріуполь».

А взагалі, ключовим моментом може стати протистояння «Браги» і «Зорі» в третьому раунді відбору Ліги Європи. Це будуть два матчі на виліт, отож одна з країн гарантовано недорахується учасника. «Зоря» – четверта команда України, «Брага» – четверта команда Португалії. За суттю це буде лобове зіткнення. Якщо ми програємо, доведеться сконцентруватися виключно на захисті восьмого місця.

Таблица коэффициентов

Поки що рухи в Таблиці коефіцієнтів нагадують мишачу метушню, але вже зовсім скоро розпочнеться велика гра.