Юрій Мороз: «Збірна України U-19 відповіла критикам, які кажуть, що у нас спад у вітчизняному футболі»

Динамо Київ 27 Липня, 20:54 589
Юрій Мороз: «Збірна України U-19 відповіла критикам, які кажуть, що у нас спад у вітчизняному футболі»
Старший тренер «Динамо» (U-21) Юрій Мороз прокоментував виїзний поєдинок проти ФК «Львів» (1:2).

- Вольова гра та вольова перемога. Але було багато браку, відчувалася певна сором’язливість. Не знаю, перед чим, але не відчувалося впевненості, особливо в передачах та контролі м’яча. Але загалом боролися, старалися – й заслужено перемогли.

- Навіть поступаючись у рахунку, була доволі млява гра у виконанні ваших підопічних. Це так позначилася спекотна погода, або позначається старт сезону?

- Напевно, не всі гравці почули наші слова, що потрібно завжди виходити на максимумі й доводити. Ще й, мабуть, позначилася недооцінка суперника – мовляв, ми все одно обіграємо їх. Але довелося важкувато, особливо в першому таймі. До того ж сьогодні нам і не щастило – м’яч катався по стрічці, та й воротар їхній грав блискуче. Сьогодні було багато самовпевненості, але футбол не любить умовного способу. Довелося в перерві застосувати батіг, аби у другому таймі побачити ту гру, яку ми хотіли.

- П’ятеро гравців «Динамо» виступали на чемпіонаті Європи U-19 у Фінляндії. Слідкували за їхніми матчами?

- Так, звичайно. На мій погляд, ця команда продемонструвала, що у нас є футболісти, й вони конкурентоспроможні. Честь та хвала їм. Можливо, десь їм пощастило, але все одно молодці. Шкода, що не дісталися фіналу й не повторили успіх збірної 19-річних зразка 2009 року, але нинішня команда яскраво відповіла всім критикам, які кажуть, що на сьогодні у нас певний спад у вітчизняному футболі.

- Влітку ваша команда поповнилася багатьма новачками, причому не лише з U-19, а й із інших клубів. Як вони проходять адаптацію?

- Якщо за п’ятибальною шкалою, то на трієчку з плюсом. Ті навантаження, які вони отримують не лише в іграх, а й у тренувальному процесі, для них поки важкуваті. Але ми готуємо гравців не лише для вирішення локальних задач, а готуємо до гри в першій команді. Тому в нас і тренування підвищеної інтенсивності, й у матчах вони мають витискати із себе максимум, аби доводити своє право грати в основному складі. Але вони перебудовуються, терплять, тому можу похвалити їх.