Експертиза. Мораєс у «Шахтарі»: за і проти

Динамо Київ 28 Липня, 18:38 962
Експертиза. Мораєс у «Шахтарі»: за і проти
Бразильський нападник Мораєс може в корені змінити підхід «Шахтаря» до гри в атаці...

У двох матчах за свій новий клуб бразильський нападник Мораєс забив один м'яч. Для будь-якого форварда - зовсім непогано. Але не для форварда Шахтаря. Аргентинець Факундо Феррейра так високо підняв планку результативності, що бразильцеві треба намагатися забивати на внутрішній арені все-таки частіше.

Хоча якщо брати до уваги тільки 41 матч проти Динамо і в єврокубках, то в них у Феррейри було всього 13 голів. А Мораєс у зустрічах підвищеної складності забив 15 м'ячів в 44-х поєдинках.

Дебют Мораєса

Тепер у Мораєса - інша команда, за яку він встиг дебютувати. Поживи для роздумів поки не так багато, але вона є, і ми нею з вами поділимося.

Показники Мораєса в Шахтарі


Взагалі-то, не зовсім коректно порівнювати колишнього і нинішнього основних нападників Шахтаря. По суті своїй, вони абсолютно різні. Феррейра - гравець штрафного майданчика, де він вміє ставити жирні точки. Близько 85% своїх голів за Шахтар аргентинець забив після ударів в один дотик (половину з них - після флангових передач).

У Мораєса в двох поєдинках в новій команді був один такий постріл, а загальних спроб пробити - п'ять. У матчі з Динамо бразилець тільки п'ять разів здійснював ТТД в чужій штрафній площі та програв всю боротьбу на другому поверсі. Так що, цілком ймовірно, тренери Шахтаря вирішили докорінно змінити стиль гри свого атакуючого футболіста, і на цей експеримент буде цікаво поглянути. Поки Мораєс лише підтверджує статус гравця, який любить діяти за межами штрафного майданчика, де гірникам теж потрібно якось компенсувати втрату основних виконавців.

Карта дій Мораєса в матчі з Динамо


Два голи в Лізі чемпіонів

Загалом, поки що виходить, що до Мораєса занадто багато уваги за межами футбольного поля, а на ньому він ще повинен розкрити всі ті якості, які необхідні для виступу в Лізі чемпіонів. А там у бразильця поки два голи в 13-ти поєдинках. У Феррейри було в два з половиною рази більше. Але зараз буде інша історія...