​Чому «Маріуполь» грає Лігу Європи в Одесі

Футбол України 3 Серпня, 09:34 1039
​Чому «Маріуполь» грає Лігу Європи в Одесі
Тільки «Маріуполь» вийшов у Лігу Європи, в команді провели голосування – де приймати суперників. Здається, ніхто не вірив, що матчі можуть пройти на рідному стадіоні. Але в місто все ж вирушила делегація УЄФА – Маріуполь отримав прогнозовану відмову.

Як пояснює «Маріуполь»?

«У Маріуполі закритий міжнародний аеропорт, а від найближчого міжнародного аеропорту Запоріжжя трансфер футбольного шатла в столицю Приазов'я займає 4 години 45 хвилин, – написав не так давно у Facebook Андрій Санін. – Ось це і є основна причина відмови, яку нам неформально довели до відома, і на яку ми при всьому нашому бажанні вплинути не можемо ніяк.

Формальною причиною відмови стало рішення UEFA EXCO, датоване далеким 2014 роком – мовляв, у переліку перелічених у ньому стадіонів України немає стадіону Бойка, а лише «Арена – Львів», НСК «Олімпійський», «Чорноморець», «Дніпро-Арена» і «Металіст» – ось на одному з них і грайте (чомусь Санін забув про «Ніку»).

Якби не закритий аеропорт і вбиті дороги в Запорізькій області. Залишається тільки сподіватися і вірити, що рано чи пізно ця проблема буде вирішена у своєму корені, тобто в нашу країну повернеться довгоочікуваний мир!».

На жаль, на сьогоднішній дзвінок Tribuna.com віце-президент «Маріуполя» відповів, але пояснити детальніше ситуацію відмовився.

Як є насправді?

Інспектори УЄФА до кожної ситуації підходять вибірково. Якщо справа стосується безпосередньо стадіону, то тут все просто – віп-місця, паркінг і так далі. Але ситуація з Маріуполем набагато складніша. Можна припустити три серйозні причини, чому матч з «Юргорденом» пройде в Одесі.

1. Близькість до зони АТО – 24 км до Широкіно (вважається нейтральною зоною), 45 км до Новоазовська (там йдуть бойові дії). В УЄФА немає універсального методу допусків стадіонів, які знаходяться поблизу небезпечних місць.

Наприклад, допускаються до ігор ізраїльські стадіони, які знаходяться в 30 км від зони бойових дій. Але була заборона грати в Махачкалі, коли там не було активних конфліктів. Все залежить від інспекторів УЄФА. Вони не тільки дивляться на сам стадіон, але і вивчають ситуацію в регіоні та країні.

2. Аеропорт. За вимогами УЄФА посадкова смуга повинна бути не більш ніж в 150 км від місця проведення матчу (або в двох годинах їзди на автобусі). Міжнародний аеропорт Маріуполя не працює – через війну. Найближчий знаходиться в Запоріжжі (269 км).

Трохи схожа ситуація була з «Олександрією» – вона приймала гостей по Лізі Європи в аеропорту Кривого Рогу (100 км від Олександрії). Суперники їздили дорогою, яка не краще Маріуполь – Запоріжжя. Тому дороги в цьому випадку – дивний аргумент.

УЄФА дійсно міг першою причиною відмови вказати відстань до аеропорту. Це простіше – не треба лізти в політику і вникати в складні питання. Аеропорт далеко? Грати не можна. Але питання близькості зони бойових дій залишається.

3. Турнікети. Логічно, що їх навіть не намагалися встановити на стадіоні. Враховуючи перші два пункти, це ні до чого. Без турнікетів стадіон імені Бойко має другу категорію – він готовий до першого і другого кваліфікаційних раундів Ліги Європи. Якщо встановити турнікети, то можна отримати третю категорію. Це – матчі третього раунду і плей-офф кваліфікації ЛЄ.