«Динамо» в Лізі чемпіонів потрібно пам'ятати про два уроки «Шахтаря»

Динамо Київ 6 Серпня, 16:33 2146
«Динамо» в Лізі чемпіонів потрібно пам'ятати про два уроки «Шахтаря»
Суперник «Динамо» в кваліфікації Ліги чемпіонів - празька «Славія» - в єврокубках зустрічалася з «Шахтарем» і мало не вибила гірників.

Чеські клуби - традиційно зручні для українських команд в єврокубках. У десяти протистояннях в єврокубках ми дев'ять разів брали верх за сумою двох матчів. Двічі - умовно, оскільки це відбувалося в груповому турнірі. У всіх інших - в іграх на виліт.

У столичного гранда шість переможних дуелей з чеськими суперниками. Не всі вони були легкими, а рівно 20 років тому - і зовсім валідольною. Кияни в кваліфікації Ліги чемпіонів вдома програли Спарті, але вирвали перемогу в Празі. А потім була серія пенальті, яка принесла нам путівку в груповий турнір - 3:1.

Через два роки схожий шок в протистоянні з празьким клубом - тільки вже Славією - випробував Шахтар. Гірники в кваліфікації ЛЧ програли вдома, в гостях перевели гру в овертайм, там же і дотиснули господарів.

Завтра Славія вдруге в своїй історії зіграє з українським клубом в єврокубках.

А Шахтар отримав ще один урок в битві з командою з Чехії. Незважаючи на статус фаворита, гірники примудрилися зазнати поразки в 1/16 фіналу Ліги Європи від Вікторії.

Після цього Україна з Чехією в єврокубках не перетиналися п'ять років. Прийшов час брати реванш.

Україна - Чехія - 9:1


Примітка. Напівжирним шрифтом виділені домашні матчі.

КУ - Кубок УЄФА, КК - Кубок кубків, КЧ - Кубок чемпіонів, ЛЧ - Ліга чемпіонів, ЛЄ - Ліга Європи.