Лікар «Динамо»: «Оса вкусила і Олександра Хацкевича»

Динамо Київ 8 Серпня, 18:41 2695
Лікар «Динамо»: «Оса вкусила і Олександра Хацкевича»
Динамівський лікар Леонід Миронов поділився деталями «осиної атаки» на празькій «Еден Арені».

- Коли на початку гри Бойку було надано медичну допомогу, і арбітр дозволив нам із масажистом Андрієм Собченком вибігти на поле, я, як і інші, ще не розумів, що сталося з Денисом. Думки миготіли всякі, але, коли воротар підняв майку і сказав, що його вкусила оса або бджола, а я оглянув ужалений місце, все стало на свої місця. Жала там не було - значить, точно оса.

На жаль, я не був напередодні передматчевому тренуванні: тільки на лавці дізнався від тренера воротарів Михайла Михайлова, що оси дошкуляли гравцям вже тоді. «Андрійович, - сказав він мені, - ти собі не уявляєш, скільки ос на стадіоні! Як тільки зупиниться м'ячик - на нього дві-три оси неодмінно налипають!»

Під час гри оса вкусила за палець і Олександра Хацкевича. А дві таких події за матч - це не випадково. Дуже схоже, що у «Еден Арени» з комахами велика проблема: через спеку десь з'явилися гнізда, і оси літають біля поля в пошуках прохолоди і вологи. А ви собі не уявляєте, наскільки це небезпечно. Варто осі потрапити в глотку гравцеві на вдиху і вжалити за слизову - це набряк і загроза миттєвої асфіксії. Іншими словами - пряма загроза життю.

- Як би ви діяли в подібній ситуації?

- На випадок раптової сильної алергії у нас є спеціальні реанімаційні шприц-тюбики - у мене і мого колеги Андрія Шморгуна. З їх допомогою прибирається алергія і набряк. В даному випадку в застосуванні подібного засобу не було ніякої необхідності. Стан дозволяв лише заморозити пошкоджене місце тонкою цівкою хлоретилу, в паузі по ходу першого тайму прикласти лід, а в перерві в роздягальні - зробити масаж з льодом.

Після гри ми теж доклали Бойку льодовий компрес і дали протизапальний порошок, після якого набряк і біль миттєво пішли.

- Іншими словами, цей інцидент пройшов для воротаря без наслідків?

- Абсолютно! Наступного дня я переконався в цьому під час додаткового огляду, - цитує Леоніда Миронова Спорт-Экспресс в Украине.