«Динамо» потрібна допомога бразильців вже зараз

Динамо Київ 8 Серпня, 19:49 4898
«Динамо» потрібна допомога бразильців вже зараз
Бразильці, що приїхали в «Динамо», - не топ-зірки, але можуть бути корисними команді. Чому ж вони не грають?

Олександр Хацкевич може й мав рацію, коли називав Шахтар більше бразильською командою, ніж українською, але, насправді було б чудово, якби й саме Динамо було трішки більше бразильським. Цій команді це зараз точно не завадить, адже буде боляче прощатися з Лігою чемпіонів ще за два кроки від, власне, справжньої Ліги чемпіонів.

До 94-ї хвилини матчу у Празі старт сезону киян здавався майже ідеальним. Після чотирьох поспіль перемог, дві з яких були здобуті над заклятим ворогом, Динамо було дуже близьким до того, щоб продовжити приємну серію і в єврокубках. Якби не та серія відскоків, після яких Станіслав Тецл залишився один з м’ячем навпроти воріт Дениса Бойка.

П’ята поспіль перемога з рахунком 1:0 так і не відбулася. І в цьому рахунку, власне кажучи, і є проблема. І причина, чому навіть після настільки вдалого початку сезону гра Динамо залишає деякі питання.

Щодо організації дій в захисті до штабу Олександра Хацкевича претензій мінімум. В матчах проти Шахтаря в Суперкубку та чемпіонаті Динамо не дозволило міцній (так, навіть після від’їзду Фреда, Феррейри та Бернарда) атаці суперника забити хоча б раз. Не пропускали динамівці й від інших команд, котрі менше контролюють м’яч та грають простіше та більш вертикально. Але в атаці Динамо зараз виглядає слабко.

Беседин Динамо Славия футбол
Артем Бєсєдін справляється з обов’язками, але цього недостатньо, fcdynamo.kiev.ua

І мова зараз не про Артема Бєсєдіна — того самого «опорного нападника», який насправді зі своїми завданнями справляється досить непогано. Звісно, в його випадку не вистачає голів, і для форварда це болючий закид, але тут треба розуміти дві речі: по-перше, його роботящість, яка так допомагає команді, а по-друге, Артему дійсно шукають конкурента серед легіонерів. Тобто штаб Хацкевича розуміє, що цю позицію треба підсилювати. Недоліки легше виправити, якщо знаєш, де їх шукати.

Динамо зараз гостро не вистачає сильних індивідуалістів, які вміють грати поза шаблонами і ситуативно виходити за рамки тієї самої організації Хацкевича. Власне, для цього ж в Київ і були запрошені відразу три бразильці — Че Че, Сідіклей та Вітор Буено. Але у складі біло-синіх ми їх майже не бачили, хоча єврокубкова кампанія вже розпочалася. І не кращим чином.

Віктор Циганков та Беньямін Вербіч здатні діяти нестандартно та креативно, але першому дуже не вистачає стабільності, а словенцю — підтримки. Вербіч був визнаний кращим гравцем місяця в УПЛ та уже став улюбленцем киян, але у поєдинку проти Славії було помітно, наскільки йому важко тягнути команду в атаці одному. Навіть у таких умовах він зміг забити, але все ж.

Ті ж самі Циганков і Вербіч могли бути б куди ефективнішими, якби частіше робили сліпі забігання за спини центральним захисникам, але куди ж бігти, якщо в середині поля немає гравця, який міг би ці закидання вдало виконувати на регулярній основі. Сергій Сидорчук одне з таких включень Беньяміна помітив, і це привело до взяття воріт, але не варто забувати й умови, при яких це відбулося. У статиці. Зі штрафного. Коли гравці Славії майже повністю виключилися з гри через появу другого м’яча на полі.

Буяльский Динамо Славия футбол
Буяльський в боротьбі за м’яч, slavia.cz

У динаміці та під пресингом ні Сидорчука, ні Буяльского з Гармашем, ні Шепєлєва з Шапаренком назвати майстрами тонкої передачі важко. А до гри «в стовпа» на Бєсєдіна, сподівань на підбір та підключення центральних півзахисників супернику звикнути достатньо легко. Хоча це й не гарантує успіху, певна річ.

І в таких умовах, коли придбані бразильці могли б стати команді у пригоді, Хацкевич на них поки не може розраховувати. У той час, коли вболівальники Динамо обговорювали, хто з пари Аякса та Стандарда сильніший, віце-чемпіони України отримали проблеми ще на стадії 3-го раунду кваліфікації Ліги чемпіонів.

Цыганков Динамо Славия
Віктор Циганков, fcdynamo.kiev.ua

Че Че випав з основи Динамо після тайму в Суперкубку та години зі Львовом, хоча на передсезонних зборах Хацкевич був ним задоволений. Невже так і не вдалося адаптувати його в гру команди за майже два місяці підготовки? І чи розраховує Хацкевич на нього взагалі та чи знайшов для цього універсала найбільш відповідне місце на полі?

Добре було б дізнатися і про те, що з готовністю Сідіклея. Міцний лівий захисник, який в Бразилії в першу чергу відзначався якісною грою по бровці на атаку, в команді провів трішки менше часу, але він ще взагалі не дебютував. І це при тому, що на старті сезону Динамо не могло розраховувати на Йосіпа Піваріча, який отримав відпустку після Чемпіонату світу.

Щодо Вітора Буено питань майже немає, адже він тільки-но приєднався до команди і лише в останній момент потрапив до заявки на Лігу чемпіонів. Але й він міг би бути корисним для Динамо в домашній зустрічі — гравців з його якостями в Києві зараз просто немає. Потенційно Буено може стати лідером команді в атаці, якщо Хацкевич спробує і зможе збудувати навколо нього гру.

До команди Євгена Краснікова, яка, судячи з усього, й займалася запрошеннями бразильців до Києва, питань не було ще декілька тижнів тому, але зараз вони починають з’являтися. Динамо непогано відпрацювало питання ціни та якості цих новачків, але користі вони поки не приносять, хоча саме зараз допомога українському кістякові команди дуже потрібна.

І тому дивно, чому замість злагодженої роботи для скорішого впровадження легіонерів в гру, в Динамо відбувається якийсь розподіл сфер впливу — інакше зрозуміти слова директора департаменту клубу по роботи зі ЗМІ важко.

Василь Обараз