Герой футбольного дня. Олександр Рябоконь

Футбол України 13 Серпня, 10:48 921
Герой футбольного дня. Олександр Рябоконь
«Десна» злегка запаморочила голову своїм вболівальникам гарним стартом в УПЛ. Спершу була поразка при гідній грі проти «Шахтаря», а потім феєрична перемога над «Маріуполем». Здавалося, що елітний дивізіон поповнився бійцем, який не визнаватиме авторитетів.

Так воно і є, проте з суперниками, рівними за класом, «Десні» замало лише емоцій. Коли відбувся природній процес згасання стартового запалу і ейфорії, гра команді стала даватися значно важче.

Олександр Рябоконь намагається привити «Десні» швидкий, комбінаційний футбол. Помітно, що чернігівці намагаються продукувати більше креативу і конструктиву, аніж більшість учасників УПЛ середньої руки. Але ці спроби виявляються малоефективними в силу тих чи інших обставин.

Футболісти «Десни» чомусь мало б'ють по воротах, намагаючись проникнути з м'ячем якомога глибше у володіння суперників. Таким прийомом весь час користується «Шахтар», але ж у «гірників» наявний для цього відповідний кадровий ресурс. «Десні» ж не вистачає майстерності, яку іноді можна було б компенсувати простотою гри. Але тренер, схоже, не збирається відхилятися від своєї лінії.

Тема дуже делікатна. З одного боку, у нас є приклад «Олександрії», яка в стартових чотирьох турах набрала дванадцять очок, але далеко не всіх вболівальників задовольнила змістом гри. Нікуди не поділися й «творці» футболу «бий-біжи», на фоні яких «Десна» виглядає не сірою масою. Але вся суть – у результаті. Якщо його не буде, спокою чернігівські вболівальники не матимуть.

З іншого боку, досвідчені тренери люблять повторювати, що на стартовому етапі становлення команди (а «Десна» в УПЛ переживає саме такий період) ліпше показувати гру без результату, аніж здобувати результат без гри. Буде нормальний футбол – будуть і очки. Тож дійсно варто зачекати і поспостерігати, куди поверне стежка Олександра Рябоконя. Стрижень і фундамент «Десна» має, тож ситуація далеко не безнадійна.