Найкращий центральний захисник для збірної України прямо зараз!

Футбол України 16 Серпня, 14:03 2693
Найкращий центральний захисник для збірної України прямо зараз!
У поточному сезоні Микита Бурда набрав відмінну форму і став, по суті, незамінним гравцем «Динамо».

Незважаючи на зовсім ще молодий вік, футбольне життя його покидало. Свою кар'єру в Динамо Микита Бурда почав стрімко, закривши... лівий фланг в обороні не де-небудь, а в матчах Ліги Європи. Ліва нога, до речі, у нього - далеко не найсильніша якість. Але за рахунок віддачі, характеру і виконання тренерської установки хлопець не підводив. Потім отримав травму і зник за футбольним горизонтом.

Діватися було нікуди...

Втім, цілеспрямованості захисника можна було позаздрити. Уже набравши форму, він довго чекав свого шансу і отримав його від Олександра Хацкевича в безнадійній для тренера ситуації - Домагой Віда поїхав до Туреччини, а Євген Хачеріді втратив мотивацію. Діватися було нікуди, і так Бурда з'явився на полі. Чим це все закінчилося, ви добре знаєте. Хоча спочатку були вилучення в поєдинку з Вересом і домашній матч з Лаціо. Але потім…

Десять матчів на нуль

У 2018 році Микита Бурда зіграв за Динамо в 19-ти поєдинках - і 10 із них команда провела на нуль. Пропустила всього 14 м'ячів, а для осіннього зразка команди (із зірковими-то гравцями лінії оборони) це був безумовний прогрес. У новому сезоні захисник взагалі заграв дуже сильно - показник виграних єдиноборств і перехоплень вражає і наближається до рівня Євгена Хачеріді в його кращі роки. Питання можуть виникнути на початку атаки, але Бурда тим і підкуповує, що не робить на полі нічого зайвого. Не вміє віддавати діагоналі - не віддає. Не виходять передачі врозріз між лініями - і він їх не робить. Головне для нього надійність, і кількість втрат м'яча це доводить. Небезпечний Микита і на стандартах: в п'яти матчах нинішнього сезону він хоч і завдав всього два удари по воротах, для збірної, з її розіграшами штрафних і кутових, це майже захмарний показник.


У минулому відбірковому циклі тренери збірної України часто тасували лінію оборону, але з тих футболістів, які грали у Андрія Шевченка, зараз стабільне місце в основі свого клубу має лише захисник Шахтаря Ярослав Ракицький. У парі з Бурдою вони і можуть скласти ту саму зв'язку в центральній оборонній зоні. Здається, ці хлопці ідеально доповнюють один одного.