Таблиця коефіцієнтів УЄФА. Україна повільно, але впевнено продовжує набирати очки

Футбол України 17 Серпня, 09:15 3870
Таблиця коефіцієнтів УЄФА. Україна повільно, але впевнено продовжує набирати очки
«Динамо» і «Зоря» в кваліфікації Ліги чемпіонів і Ліги Європи здобули чергові пункти для України в таблиці коефіцієнтів УЄФА

Перемога Динамо над Славією (2:0) в матчі-відповіді третьої кваліфікації Ліги чемпіонів і нічия Зорі у виїзній зустрічі третього відбіркового етапу Ліги Європи з Брагою (2:2) принесли в національну скарбничку ще 1,5 очка (в кваліфікаційних раундах за перемогу дають одне очко, за нічию - 0,5).

Таким чином, в активі Шахтаря 4 бонусних очка за участь на груповому етапі Ліги чемпіонів (туди донецький клуб потрапив автоматично), на рахунку Динамо і Маріуполя - по 1,5 очка, ще 1 очко заробила Зоря. Ворскла поки в боротьбу не вступала. Маємо в сумі 8 пунктів, що трансформується в таблиці коефіцієнтів УЄФА в 1,6 бала (8 очок ділимо на 5 клубів). Правда, відрив від Бельгії (+0,700) трохи скоротився, оскільки її клуби набрали 0,4 бала, в той час як наші - 0,3.

Виступ в єврокубках продовжують 36 асоціацій, без втрат йдуть перші шість в рейтингу і Бельгія

Нагадаємо, що і сьома, і восьма, і дев'ята асоціації в таблиці коефіцієнтів УЄФА мають абсолютно однакові квоти в обох єврокубках. А саме - п'ять клубів: два - в Лізі чемпіонів (один - в груповому раунді, один - в третьому кваліфікаційному) і три - в Лізі Європи (один - в груповому раунді, один - в третьому кваліфікаційному та один - у другому кваліфікаційному). А ось 10-я позиція при певних обставинах уже втрачає деякі привілеї (другий призер стартує в Лізі чемпіонів на етап раніше). Не кажучи вже про 11, яка не дозволяє асоціації делегувати свій клуб автоматом в групу Ліги чемпіонів.