22 серпня «Динамо» зіграє матч із «Аяксом» у раунді плей-оф Ліги чемпіонів в Амстердамі.
Очільник столичної юстиції Станіслав Куценко розповів, як захистити свої права за кордоном під час подорожі до Нідерландів.
Нідерланди – один із шести членів-засновників Європейського союзу.
До того ж найпопулярніший вид спорту в Нідерландах – футбол.
Столиця Нідерландів – Амстердам. Хоча самі голландці вважають, що Амстердам і Нідерланди – абсолютно різні країни.
Фактично, Амстердам – це чотири півострови, оточені каналами. Острівці з'єднуються мостами, яких там понад 1500.
Більшість населення Нідерландів складають нідерландці – 80,7%.
Офіційною валютою країни вважається євро.
Офіційною мовою – нідерландська, рідна мова для понад 22 млн осіб у Нідерландах та Бельгії. У північно-західній Франції на голландському діалекті говорять близько 60 тис. чоловік.
55% жителів Амстердама говорять трьома і більше мовами. Тож проблем із комунікацією виникнути не повинно. Цікавий факт: 86% населення Нідерландів вільно володіють англійською мовою.
Потрапити до Амстердама можна літаком, автобусом чи власним транспортом.
Громадський транспорт Амстердама – метро, автобуси і трамваї. Карту маршрутів можна отримати в туристичному офісі або завантажити на сайті міської транспортної компанії GVB. Для оплати проїзду в місті існує електронна карта OV-chipkaart. Для туристів призначені одноразові чіп-карти, що продаються в кіосках Tickets&Info, а також у касах і квиткових автоматах GVB. Купівля карти у водія обійдеться дорожче.
Автобуси перевозять пасажирів із 6.00 ранку і до 00.30. Після цього на вулиці міста виходять нічні автобуси, на яких не діють звичайні проїзні. Квиток купується у водія, а зупинити потрібний автобус можна, проголосувавши піднятою рукою.
Варто зауважити, що в Амстердамі дуже багато людей їздять велосипедами.
Амстердам вважається одним із найбезпечніших міст Європи.
Правила поведінки.
У разі втрати чи викрадення особистих документів, грошей або речей необхідно:
- звернутися до найближчого відділення поліції та оформити відповідний протокол;
- проінформувати консульський відділ Посольства за тел.+31703607218;
- у разі потреби заблокувати кредитні картки.
Митні правила країни дозволяють перевозити придбаний імпортований товар у багажі, якщо загальна вартість його на одну особу не перевищує 430 євро.
Пасажиру, який прибуває з-за меж Євросоюзу, до Нідерландів дозволено привозити з собою для особистого користування без оподаткування тютюнові вироби, алкоголь і моторне паливо в таких кількостях:
- тютюнові вироби (пасажиру повинно бути не менше 17років) – 200 сигарет, або 100 маленьких сигарил, або 50 сигар, або 250 грамів паливного тютюну;
- алкоголь (пасажиру повинно бути не менше 17років) – вина до 4 літрів (крім ігристого і лікерного); пива до 16 літрів; 2 літри алкогольних напоїв із вмістом алкоголю до 22% (у тому числі ігристого і лікерного вина) або 1 літр міцних алкогольних напоїв (із вмістом алкоголю понад 22%).
Заборонено ввезення неконсервованих м'ясних продуктів. Інші види неконсервованих продуктів повинні декларуватися. Ввезення медичних препаратів дозволяється тільки для особистого використання.
Поліцейські тут також дуже спокійні, але краще завжди мати при собі паспорт (цього вимагає закон, і туристів іноді просять пред’явити документ, який засвідчує особу).
Пам’ятайте про ваш статус громадянина України, будьте чемними по відношенню до пішоходів та інших водіїв. Не вступайте у суперечки з ними, ігноруйте можливі образливі слова чи жести з їхнього боку.
На сьогодні відповідно до норм законодавства Нідерландів усі іноземці, які перебувають у країні, повинні мати договір медичного страхування. Такі нововведення діють із 2006 року, коли в Нідерландах були внесені зміни до законодавства країни у питанні медичного страхування іноземців.
Що стосується невідкладної медичної допомоги, то вона надається усім особам незалежно від наявності полісу медичного страхування.
Однак за відсутності медичної страховки ви будете зобов’язані самостійно сплатити кошти за надані медичні послуги. До Посольства України в Королівстві Нідерланди часто надходять прохання медичних закладів Нідерландів щодо розшуку громадян України, які не сплатили кошти за отриману медичну допомогу і мають борг, що, відповідно, може стати причиною відмови в оформленні візи до країн Шенгенської групи.
З метою створення умов, що гарантують відшкодування громадянам витрат у зв’язку з заподіяною їм шкодою через нещасний випадок чи іншими надзвичайними обставинами під час перебування за кордоном, громадяни України під час поїздки повинні мати при собі дійсний страховий поліс.
У Нідерландах, як і в Україні, існує досвід укладення угод із іншими країнами щодо безоплатного надання невідкладної медичної допомоги.
Право на проведення обов'язкового медичного страхування громадян України при їх виїзді за кордон мають ряд українських та іноземних страхових компаній, які є комерційними підприємствами та діють, зокрема, на території України згідно з чинним законодавством України.
Основними актами, які визначають правові засади забезпечення права громадян України на захист їх законних інтересів, у тому числі за кордоном, є Конституція України, Закон України «Про звернення громадян» та Консульський статут України.
Тож, коли необхідно встановити місцезнаходження людини, вжити заходів у випадку затримання чи арешту громадянина України задля недопущення будь-якої дискримінації, звертайтесь до Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України за телефонами: (044) 238-16-01, 238-16-09 (щоденно, крім вихідних і святкових днів, з 9.00 до 18.00, перерва – з 13.00 до 14.00).
Зауважте, що консульська посадова особа не може бути законним представником фізичних або юридичних осіб України за кордоном через відповідні обмеження, передбачені законодавством іноземних країн та міжнародними договорами.
Корисні номери телефонів у Амстердамі:
- медична допомога у Нідерландах: 112 або 09001515;
- поліція: 112 або 09008844;
- Консульський відділ Посольства України у Нідерландах: +31703607218.
Фан-клуб ФК «Динамо» Київ
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!