Микола Морозюк: «Міняти позиції – це моя «фішка»

Динамо Київ 19 Серпня, 19:44 1224
Микола Морозюк: «Міняти позиції – це моя «фішка»
​Захисник «Динамо» Микола Морозюк відповів на питання журналістів після переможного матчу киян над «Олександрією»:

- У цьому сезоні у нас усі ігри не дуже прості. Сьогодні матч був трохи на нервах, але після забитого м'яча, та й загалом, за всю гру «Олександрія» серйозних моментів майже не створила.

- Чи очікували, що зустрінетеся з «Олександрією», яка буде в ролі лідера турнірної таблиці?

- До початку чемпіонату про це не думав. Вони молодці, що виграли чотири матчі. Але скажу чесно, команда, яка претендує на високі місця, не може грати, просто відбиваючись. Я не побачив, за рахунок чого вони могли сьогодні перемогти. Деякі команди, які знаходяться в турнірній таблиці нижче, діють агресивніше попереду, чогось хочуть. А «Олександрія» просто стала ззаду, розраховуючи лише хіба що на контратаки і стандарти, і то не дуже.

- Чи планує «Динамо» в чемпіонаті забивати більше, ніж один м'яч за гру?

- Найголовніше - перемагати, а з яким рахунком - 1:0 чи 5:0 - не так важливо. Звичайно, уболівальникам, та й нам самим хочеться впевненіше грати протягом матчу, щоб не нервувати і не затягувати забиті м'ячі до останніх хвилин. Але, повторюся, найголовніше - три очки.

- Ви занадто нервували в першому таймі?

- Коли не можеш забити в одному моменті, другому, це впливає на команду. Начебто, гру контролюєш, але забити не вдається. Ми не маємо права на нічиї і тим паче поразки, тому трохи нервувати в такій ситуації цілком логічно.

- Вашу заміну тренери якось пояснили?

- Потрібно було освіжити гру в атаці і забити. Для мене це не було сюрпризом, відчував, що мене замінять. Я давно не грав на цій позиції, є свої нюанси. Але головне, що Вітя Циганков вийшов і забив важливий м'яч.

- Що відчували, повернувшись на позицію флангового півзахисника?

- Звичайно, коли від гри до гри дієш на одній позиції, звикаєш і відчуваєш саму гру. А якщо в півзахисті я давно не грав, то не цілком відчував гравця позаду, рух, адже на кожній позиції є свої нюанси. Але майстерність, напевно, у тому і полягає, щоб перелаштуватися якомога швидше і якісніше.

- Зазвичай, де потрібно, там і погоджуєтеся грати?

- Якби мене поставили на таку позицію, де б я розумів, що не зіграю, я б сказав про це. А якщо відчуваю, що впораюся, то чому б ні? Звичайно, якщо постійно граєш на одній позиції, це простіше, ти прогресуєш і ростеш. Але, з іншого боку, можна сказати, що моя «фішка» протягом сезону міняти кілька місць на полі: грати на правому і лівому флангах захисту, а також правого і лівого півзахисника. У певному сенсі це і добре, але скажу щиро: трохи не вистачає ігрової практики на конкретній позиції. Утім, це всього лише ситуація, яка склалася на даний момент.

- Був непоганий стандарт у вашому виконанні, давно не забивали зі штрафних?

- Так. У тому епізоді я бив не щоб забити, а більше розраховуючи на те, що буде рикошет, чирк від когось з партнерів. Це був напівудар-напівпростріл. У цьому моменті непогано зіграв воротар «Олександрії».

- У «Динамо» зараз насичений графік: єврокубки, чемпіонат України, усі суперники непрості. Як фізично почуваєтеся?

- Фізичної втоми немає, на тлі перемог вона набагато легше переноситься. Може, важкувато психологічно, тому що всі матчі напружені, відчуваємо велику відповідальність.

- Що знаєте про «Аякс»? Чи вже дивилися нарізки відео з їхніми матчами?

- Ще ні. Сам встиг подивитися тільки матч зі «Стандардом». Ми готувалися до «Олександрії», а вже завтра приступимо до підготовки до «Аяксу».